Країни ЄС готові розглянути запропоновані Україною зміни у правилах експорту зерна - Качка

Країни ЄС готові розглянути запропоновані Україною зміни у правилах експорту зерна - Качка

Укрінформ
Три країни ЄС, які ввели національні заборони на експорт української агропродукції - Польща, Румунія та Болгарія, - готові розглядати механізм спільної верифікації та погодження постачання, запропонований Україною.

Про це, як передає Укрінформ, повідомила пресслужба Міністерства економіки з посиланням на коментар заступника Міністра економіки України – Торгового представника України Тараса Качки в прямому ефірі Національного телемарафону.

«В понеділок ми представили наш план контролю експорту сільгосппродукції всім державам-сусідам. Маємо дуже гарний відгук з боку Румунії та Болгарії, які досить позитивно відреагували, і не ввели національні заборони. Інші три країни, в тому числі і Польща, теж вже дають позитивні сигнали щодо готовності розглядати механізм, запропонований Україною», - пояснив Тарас Качка.

Читайте також: Моравецький пояснив, навіщо Польща запровадила заборону на ввезення українського збіжжя

За його словами, фактично Україна запропонувала ввести механізм спільної верифікації та погодження постачання чотирьох видів сільськогосподарських товарів (пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику) до п'яти країн ЄС.

«Це не розв'яже проблему повністю, тому що це фактично свідчитиме про торгівлю між Україною і цими п'ятьма країнами ЄС в ручному режимі. Але це буде кроком вперед і відмовою від заборон, які для нас неприйнятні по формі. Українська пропозиція може стати основою для розв'язання питання експорту агропродукції до п’яти країн ЄС", - стверджує Качка.

Читайте також: Науседа в ООН закликав відкрити ще більше зернових «коридорів солідарності»

За його інформацією, польська сторона вже заявила, що готова працювати над розв’язанням цієї проблеми.

"Я вірю, що до кінця тижня, ми зможемо досягти певного компромісу. Адже, насправді, як для Польщі, так і для України важливо розвивати співпрацю, торгівлю, сільське господарство і дбати про інтереси аграріїв один одного, а не лише реагувати на публічні критичні зауваження», - запевнив Тарас Качка.

Читайте також: Україна готова змінити правила експорту зерна до п'яти країн ЄС - уряд схвалив схему ліцензування

Раніше Міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус сьогодні повідомив про готовність польської сторони знайти розв'язання проблеми, пов'язаної з українським зерном.

Нагадаємо: 15 вересня 2023 року Єврокомісія повідомила, що завдяки роботі Координаційної платформи та тимчасовим заходам, викривлення ринку у п’яти державах-членах, які межують з Україною, було усунене. У зв’язку з цим Європейська комісія прийняла рішення не продовжувати своє рішення щодо заборони на ввезення товарів з України. Разом з цим Єврокомісія зазначила, що Україна має вжити заходів, щоб запобігти будь-яким викривленням ринку в сусідніх державах-членах.

Читайте також: Подоляк каже, що Польща і надалі підтримуватиме Україну

Того ж дня Словаччина, Польща та Угорщина в односторонньому порядку запровадили національну заборону на імпорт сільськогосподарських товарів з України. Після цього Україна подала до СОТ позови проти цих країн.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-