Зеленський: Ми зацікавлені, щоб австрійський бізнес, що досі працює в рф, перейшов в Україну

Зеленський: Ми зацікавлені, щоб австрійський бізнес, що досі працює в рф, перейшов в Україну

Укрінформ
Президент України Володимир Зеленський наголосив на необхідності посилити санкції проти росії та зазначив, що деякий австрійський бізнес продовжує працювати на території російської федерації.

Про це він сказав на спільній з Президентом Республіки Австрія Александером Ван дер Белленом зустрічі зі ЗМІ в Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми детально обговорили співпрацю наших держав на рівні Європейського Союзу, і я підкреслив потребу подальшого посилення санкцій проти росії. Наша команда підкреслила, що держава-терорист повинна відчувати ціну свого терору та реальне обмеження своєї здатності продовжувати цю війну, цю агресію. І в цьому контексті ми відзначаємо ситуацію з австрійськими бізнесами. Є деякі з них, які попри жахливий російський терор не залишають росію, продовжують підтримувати державу-терориста, на нашу думку, своїми податками. І тому ми дуже зацікавлені, щоб цей бізнес перейшов працювати в Україну, ми хочемо проговорити це питання на системному рівні. І про це ми ще будемо говорити сьогодні», - сказав Зеленський.

Зокрема, він навів приклад з Raiffeisen Bank, «який не лише працює в росії, але й ухвалює рішення, як наприклад - податкові канікули для мобілізованих у російську армію».

«Ми вважаємо, що це неприпустимо в сьогоднішніх реаліях. Ми закликаємо австрійську сторону вжити всіх можливих зусиль, щоб окремі компанії дійсно не підставляли австрійське суспільство. Я вірю, що це важливе питання, як і багато інших, буде вирішено на основі спільних цінностей свободи, демократії, верховенства права і прав людини», - наголосив Президент.

Читайте також: У Raiffeisen Bank прокоментували санкції Києва проти «дочки» російського банку

Як повідомляв Укрінформ, раніше «Райффайзенбанк росія», який є частиною австрійської банківської групи Raiffeisen Bank International і який залишився працювати в росії, запровадив кредитний мораторій для російських військовослужбовців, які беруть участь у війні проти України. У коментарі Укрінформу в RBI заявили, що їх банківська дочка в росії була «юридично зобов'язана» запровадити кредитний мораторій для російських військовослужбовців.

Бізнес у росії приніс Raiffeisen Bank International за дев’ять місяців 2022 року €1,4 мільярда прибутку, що становить половину всіх прибутків цієї австрійської банківської групи.

У березні 2022 року Raiffeisen Bank International, який є одним із найбільших європейських банків у рф, заявив, що війна в Україні «змушує RBI переглянути нашу позицію в росії». Було заявлено, що банківська група розглядає «всі стратегічні можливості щодо майбутнього АТ «Райффайзенбанк росія». Цей розгляд триває вже понад 11 місяців війни.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-