Понад 2,5 мільярда має отримати «Укренерго» за два неповних місяці експорту до ЄС

Понад 2,5 мільярда має отримати «Укренерго» за два неповних місяці експорту до ЄС

Укрінформ
НЕК "Укренерго" за період з 30 червня по 28 серпня має отримати від експорту електроенергії до ЄС понад 2,5 млрд грн.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Укренерго у Фейсбуці.

"Понад 2,5 млрд гривень має отримати Укренерго від аукціонів на доступ до міждержавних ліній електропередачі з ЄС за неповних два місяці (з 30 червня по 28 серпня). Середньозважена ціна перетинів зі Словаччиною та Румунією за цей період становить 10,3 тис. грн/МВт*год", - йдеться в повідомленні.

За останній тиждень (22-28 серпня) було продано увесь доступний перетин в напрямках Румунії та Словаччини. В аукціонах брали участь від 6 до 10 компаній. Порівняно з попереднім тижнем середньозважена ціна доступу збільшилася на 30% і становить 16,2 тис. грн/МВт*год. Найвищою в одній окремій годині вона була 25 серпня в напрямку Словаччини – 21 тис. грн/МВт*год (20-21 години доби).

Читайте також: Укренерго очікує на рішення щодо збільшення експорту електроенергії до Європи

В Укренерго зазначають, що впродовж останнього тижня також значно зросли ціни на спотових ринках Румунії та Словаччини. Якщо 15-21 серпня ціна базового навантаження вона коливалась в межах 395-560 євро/МВт*год, то цього тижня (22-27 серпня) вона становила від €563 до 709 євро/МВт*год (26 серпня).

Як повідомлялось, НЕК «Укренерго» 28 червня провела перший добовий аукціон на розподіл пропускної спроможності міждержавного перетину для експорту електроенергії в напрямку Румунії. За даними компанії, на ньому було зафіксовано рекордно високі ціни.

Читайте також: ЄБРР спрямує €97 мільйонів кредиту на підтримку стійкості роботи Укренерго

За словами Прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, потенціал експорту української електроенергії в Європу становить до 2,5 ГВт. За таким сценарієм держава зможе отримувати понад 70 млрд грн на рік.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-