
Кулеба про взаємини з Польщею: Ми налаштовані на конструктив і відкриті до розмови
Україна налаштована на конструктив у взаємовідносинах із Польщею, готова до переговорів та консультацій щодо питання експорту українського збіжжя.
26 вересня 2023
Україна налаштована на конструктив у взаємовідносинах із Польщею, готова до переговорів та консультацій щодо питання експорту українського збіжжя.
25 вересня 2023
Після російських атак на Рені та Ізмаїл Єврокомісія збільшить обсяги використання всіх транспортних модулів для транспортування українського збіжжя на зовнішні ринки, включаючи залізницю, річковий та автомобільний транспорт, для повного використання потенціалу Дунайського транспортного вузла.
24 вересня 2023
Рішення польського уряду про заборону імпорту українського збіжжя на польський ринок слушне, але потрібно збільшувати транзит українського зерна на ринки третіх країн через територію РП.
22 вересня 2023
Зустріч Координаційної платформи щодо експорту українського зерна у складі України, п’яти сусідніх країн та інших країн-членів ЄС, зацікавлених у вирішенні «зернової» проблеми, відбудеться наступного четверга, аби ухвалити запропонований Україною план дій.
Україна у 2023/2024 маркетинговому році (з 1 липня до 22 вересня 2023 року) експортувала 6,038 млн т зернових та зернобобових культур.
З українського порту тимчасовим коридором вийшло ще одне судно з зерном. Це вже друге судно, якому вдалося прорвати російську блокаду Чорного моря.
21 вересня 2023
У польсько-українській суперечці навколо експорту українського збіжжя до Польщі треба знайти “золоту середину”.
Російський уряд запровадив тимчасове обмеження на експорт автомобільного бензину та дизельного пального для стабілізації внутрішнього ринку.
Україна почала конструктивно обговорювати із польською стороною деталі нашої пропозиції щодо експорту аграрної продукції. Наступної середи запланована ще одна розмова профільних міністрів України і Польщі.
20 вересня 2023
Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський провів чергову онлайн-зустріч з міністром сільського господарства Угорщини Іштваном Надем.
Міністерство закордонних справ України закликає польську сторону відкинути емоції і перевести діалог щодо експорту зерна у конструктивне русло.
Україна до кінця року може втратити до 600 млн євро, якщо деякі країни Європейського Союзу продовжать обмеження на імпорт української агропродукції.
Пропозиція щодо експорту української агропродукції, який запропонували Польщі, фактично враховує всі побоювання польських фермерів.
Найближчими днями Україна запровадить ембарго на цибулю, помідори, капусту і яблука з Польщі.
19 вересня 2023
У понеділок на зустрічі Координаційної платформи, створеної під егідою Єврокомісії для вирішення проблеми імпорту українського зерна до п’яти сусідніх країн ЄС, Україна представила план дій.
Уряд схвалив нову процедуру експорту кукурудзи, ріпаку, соняшнику та пшениці, відповідно до якої потрібно отримати ліцензію Мінекономіки за погодженням з Мінагрополітики, щоб постачати ці культури до п'яти держав - членів ЄС, що межують з Україною.
ЄС має допомогти Україні з експортом зерна та при цьому зберегти єдність в умовах, коли більшість його членів не підтримують односторонні обмеження, запроваджені трьома країнами.
18 вересня 2023
Прем’єр-міністр Румунії Марчел Чолаку заявив, що Бухарест може продовжити торговельну заборону щодо експорту зерна з України ще на 30 днів.
У Брюсселі під егідою Єврокомісії відбудеться чергова зустріч Координаційної платформи за участю п’яти країн, до яких був тимчасово обмежений експорт українського зерна, під час якої Київ представить план дій зі стабілізації зернового експорту до ЄС.
Міністри з питань сільського господарства, які проводять формальну зустріч у Брюсселі, вислухають позицію Єврокомісії щодо рішення певних країн-членів ЄС обмежити імпорт українського зерна на свої ринки, але, на думку Іспанського головування в ЄС, такі дії з боку цих держав є протиправними.
17 вересня 2023
Прем’єр-міністр Болгарії Ніколай Денков назвав «терористами» фермерів, які готуються до протестів через відмову країни забороняти імпорт зерна з України.
16 вересня 2023
Федеральний міністр сільського господарства ФРН Джем Оздемір привітав скасування Комісією ЄС заборони на імпорт українського зерна та розкритикував держави, які ввели свої обмеження.
Румунія підтримує експорт українського зерна та має намір збільшити обсяги його транзиту через свою територію упродовж наступного місяця.
У румунській Констанці під час зустрічі у форматі Румунія – США – Європейська Комісія – Україна за участі Молдови обговорили можливості збільшення обсягів експорту української агропродукції.
15 вересня 2023
Президент Володимир Зеленський провів з урядовцями та командою Офісу Глави держави щодо подальшої тактики захисту інтересів України та принципів вільної торгівлі із Євросоюзом.
Рішення про ембарго на експорт українського зерна на польський ринок буде прийнято в будь-якому разі, проте це не означає призупинення транзиту агропродукції з України до третіх країн.
Україна за 8 місяців цього року наростила обсяг експорту м'яса та м'ясопродукції на 11,9%.
Україна у сезоні 2023/2024 готова відправити на світові ринки понад 56 млн тонн продовольства.
Уряд працює з румунською та словацькою сторонами, які попри тиск ще не прийняли рішення щодо заборони імпорту української агропродукції та схиляються до підтримки України.
У січні-червні 2023 року українські фермери експортували 19,8 тис. т картоплі, що є рекордним показником для України, яка востаннє експортувала більше 10 тис. т картоплі у 2013 році, коли на зовнішні ринки було поставлено 14,7 тисяч тонн.