Укренерго очікує на рішення щодо збільшення експорту електроенергії до Європи

Укренерго очікує на рішення щодо збільшення експорту електроенергії до Європи

Укрінформ
НЕК "Укренерго" очікує, що Європейська мережа операторів системи передачі електроенергії ENTSO-E ухвалить рішення про збільшення можливостей України експортувати електроенергію 2 вересня.

Про це заявив голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький під час дискусії «Огляд економіки у серпні. Чи буде взимку тепло та світло?», повідомляє кореспондент Укрінформу.

Кудрицький зазначив, що Укренерго розраховує заробити на продажу доступу до міждержавних перетинів у серпні 2 млрд грн.

"Ми плануємо розширювати цей перетин із 250 МВт до більших величин. І рішення ENTSO-E з цього приводу очікуємо 2 вересня", - сказав Кудрицький.

Читайте також: Середня ціна експортованої електроенергії до ЄС зросла в 1,5 раза – Укренерго

Крім того, Укренерго розраховує закумулювати близько 200 млн євро кредитної підтримки від західних партнерів. Зокрема, компанія уже залучила 50 млн євро від ЄБРР. Цього тижня Укренерго розраховує підписати ще один договір із ЄБРР на 97 млн євро, а із ЄІБ ведуться переговори про транш на 50 млн євро.

За словами Кудрицького, цей фінансовий ресурс компанія планує направити на покриття заборгованості на ринку електроенергії.

Читайте також: В Україні з 24 лютого споживання електроенергії знизилося на 30%

Як повідомлялось, НЕК «Укренерго» 28 червня провела перший добовий аукціон на розподіл пропускної спроможності міждержавного перетину для експорту електроенергії в напрямку Румунії. За даними компанії, на ньому було зафіксовано рекордно високі ціни.

За словами Прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, потенціал експорту української електроенергії в Європу становить до 2,5 ГВт. За таким сценарієм держава зможе отримувати понад 70 млрд грн на рік.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-