Середня ціна експортованої електроенергії до ЄС зросла в 1,5 раза – Укренерго

Середня ціна експортованої електроенергії до ЄС зросла в 1,5 раза – Укренерго

Укрінформ
Середньозважена ціна доступу до міждержавних ліній електропередачі в напрямку ЄС протягом тижня зросла більш ніж у 1,5 раза. 

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужбаНЕК «Укренерго».

«Середньозважена ціна доступу до міждержавних ліній електропередачі в напрямку ЄС впродовж 15-21 серпня збільшилася більше ніж у 1,5 раза в порівнянні з попереднім тижнем. Вона становила 11,3 тисячі грн/МВт (попередня - близько 6,9 тисячі грн/МВт)», - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що зростання відбулося на тлі росту середньозваженої ціни базового навантаження в Румунії та Словаччині, яке збільшилось на 33% (з €378 МВт-год до €502 МВт-год) та 40% (€358 МВт-год до €502 МВт-год) відповідно.

Читайте також: Доходи України від експорту електроенергії до ЄС за місяць перевищили 700 мільйонів

Протягом тижня на аукціонах був проданий весь доступний обсяг перетину: 125 МВт в напрямку Румунії та 125 МВт в напрямку Словаччини. В кожних торгах брали участь від 6 до 9 компаній.

Як повідомлялось, наприкінці липня ENTSO-E більш ніж удвічі збільшило доступний обсяг міждержавних перетинів для експорту/імпорту електроенергії між Україною та Європою. Від 28 липня обсяг доступного перетину електромереж становить 250 МВт (раніше 100 МВт). Перший день поставки - 30 липня. Цей перетин розподілятиметься порівну між Румунією та Словаччиною.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-