МВФ і Україна попередньо домовились про виділення траншу на $700 мільйонів

МВФ і Україна попередньо домовились про виділення траншу на $700 мільйонів

Оновлено
Укрінформ
Міжнародний валютний фонд і уряд України уклали попередню угоду на рівні персоналу щодо продовження програми кредитування й виділення Україні траншу в розмірі близько 700 мільйонів доларів.

Про це йдеться в офіційному повідомленні МВФ, поширеному в понеділок, передає Укрінформ.

«Команда МВФ і українська влада досягли угоди на рівні персоналу щодо політики підтримки реформ у країні в контексті угоди про резервне кредитування Stand-by», - зазначається в повідомленні.

Як підкреслили у Фонді, це відкриває шлях для реалізації першого перегляду та запиту щодо продовження програми Радою директорів Фонду.

«Завершення першого перегляду дозволить виплатити (Україні – ред.) 500 мільйонів SDR (близько 700 мільйонів доларів США)», - зазначили у Фонді.

Читайте також: МВФ може надати наступний транш Україні до кінця року

При цьому уточнюється, що домовленість між МВФ і Україною є «оновленим набором економічної, фінансової та структурної політики», що має на меті подолання кризи, спричиненої пандемією COVID-19. При цьому робиться акцент на збереження макроекономічної та фінансової стабільності, зменшення вразливості, а також подолання ключових перепон для приватних інвестицій.

Відновлена програма зосереджуватиметься на п’яти основних напрямах.

По-перше, йдеться про повернення фінансової політики України до умов, які відповідають стійкості середньострокового боргу. Водночас повинна надаватися підтримка соціально незахищеним особам, а також посилюватися адміністрування доходів та зменшуватися рівень фіскальних ризиків.

По-друге, підкреслюється необхідність забезпечити незалежність Нацбанку України та зосередити монетарну політику на зниженні інфляції до її цільового рівня.

Читайте також: Посли G7 обговорили із главою місії МВФ виконання Україною угоди Stand-by

По-третє, потрібно забезпечити умови фінансової стабільності банків, щоб пожвавити банківське кредитування приватного сектора.

По-четверте, однією з головних цілей для України залишається боротьба з корупцією, у тому числі, реалізація судової реформи.

По-п’яте, як підкреслили у МВФ, необхідно зменшити роль держави та корпоративних інтересів в економіці України для покращення бізнес-середовища, зміцнення корпоративного управління, залучення інвестицій та збільшення економічного потенціалу.

«Угода, а також запит уряду (України – ред.) щодо продовження програми до кінця червня 2022 року підлягають затвердженню з боку керівництва Фонду та Виконавчої ради МВФ. Продовження неухильної реалізації міцної політики у цих сферах – відповідно до цілей програми та узгоджених зобов’язань – відкриє шлях для проведення Виконавчою радою МВФ перегляду, який очікується в листопаді», - підкреслили у Фонді.

Читайте також: МВФ змінив прогноз для України на 2021-2022 роки

Своєю чергою Президент Володимир Зеленський очікує, що виконавча рада Міжнародного валютного фонду затвердить домовленості щодо виділення Україні траншу в розмірі близько 700 мільйонів доларів у листопаді.

Про це Зеленський написав у Твітері.

"Україна та МВФ досягли домовленості на робочому рівні щодо завершення першого перегляду програми stand-by. Очікую, що Виконавча рада МВФ затвердить ці домовленості в листопаді. Це дасть змогу Україні отримати близько $700 млн і вкотре підтвердить нашу тісну співпрацю", - підкреслив Зеленський.

Як повідомляв Укрінформ, поточна програма МВФ для України Stand-by, укладена в червні 2020 року, розрахована на 18 місяців та має завершитися в грудні нинішнього року. Минулого місяця керівництво Національного банку України повідомило про переговори з Фондом щодо продовження програми на наступні пів року. Загалом, програма Stand-by передбачає виділення Україні 5 мільярдів доларів США, причому, 2,1 мільярд був виділений одразу після її підписання.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-