ЄБРР не планує поновлювати інвестиції в економіку Росії та Білорусі

ЄБРР не планує поновлювати інвестиції в економіку Росії та Білорусі

Укрінформ
Європейський банк реконструкції та розвитку не планує відновлення інвестиційної співпраці з Росією і Білоруссю, оскільки в цих країнах спостерігається посилення авторитаризму.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє портал Крим.Реалії із посиланням на інтерв'ю президентки ЄБРР Оділь Рено-Бассо українській службі "Голосу Америки".

"Ми підтримуємо країни, які послідовно реалізують демократичні принципи. У Білорусі ми призупинили всі наші інвестиції в державний сектор із серпня 2020 року. У Росії всі нові інвестиції нами були припинені після анексії Криму у 2014 році", – заявила Рено-Бассо.

За її словами, таким чином ЄБРР робить свій внесок в просування демократії в цих двох країнах: "Це підхід, зміст якого в тому, що фінансування від ЄБРР прямо залежить від проведених реформ. Чим менше реформ, тим менше грошей".

Читайте також: ЄБРР надасть €140 мільйонів на модернізацію теплоенергетичного комплексу столиці

Водночас Рено-Бассо наголосила, що банк, який вона очолює, є одним зі значущих інвесторів в економіку України. Вона уточнила, що за останні два роки ЄБРР інвестував в Україну близько двох мільярдів євро, зауваживши: "Інвестиції приходять разом з реформами".

Голова ЄБРР пояснила, що для продовження нарощування інвестицій ЄБРР в Україну дуже важливо просування реформи у сфері корпоративного управління, а також "зеленого" порядку денного, включаючи енергетику, засновану на поновлюваних джерелах.

Читайте також: Малий, середній бізнес та «зелені» проєкти є пріоритетами діяльності ЄБРР в Україні

Вона додала, що масштабні інвестиції банку, наприклад, в Укрпошту чи Укравтодор, супроводжуються тим, що сторона, яка отримує фінансування, бере на себе зобов'язання у боротьбі з корупцією.

Як повідомлялося, на початку вересня Прем’єр-міністр Денис Шмигаль та керуючий директор ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне обговорили реалізацію та підтримку реформ в Україні.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-