Напад на «Схеми»: Наглядова рада Укрексімбанку звільнила Мецгера

Напад на «Схеми»: Наглядова рада Укрексімбанку звільнила Мецгера

Оновлено
Укрінформ
Наглядова рада Укрексімбанку звільнила голову правління Євгена Мецгера, який фігурує у справі про напад на журналістів програми "Схеми".

Як передає Укрінформ, про це повідомляється на Фейсбук-сторінці Укрексімбанку. 

«Під час проведення позачергового засідання номінаційного комітету наглядової ради АТ «Укрексімбанк» щодо можливих заходів (з урахуванням проведеної роботи Комісії з етики та Стану службової перевірки) була отримана заява від Мецгера Євгена Володимировича від 11 жовтня 2021 року про розірвання строкового трудового договору з власної ініціативи. Номінаційний комітет, відповідно, надав негайну рекомендацію НР припинити його повноваження з 11 жовтня 2021 року на підставі ч. 1 ст. 39 Кодексу законів про працю України та відповідного пункту трудового контракту з Мецгером Євгеном Володимировичем. Розірвання трудового договору відповідно до зазначеної підстави не передбачає виплати вихідної допомоги», - зазначається у повідомленні.

Читайте також: В Укрексімбанку розповіли про кредит, яким цікавилися «Схеми»

Крім того, номінаційний комітет наглядової ради призначив Сергія Єрмакова виконувачем обов’язків голови правління банку з 12 жовтня 2021 року на строк до вступу на посаду голови правління банку особи, яка має бути обрана наглядовою радою Банку за результатами конкурсу не пізніше 12 квітня 2022 року.

Раніше відсторонений від виконання службових обов’язків голови правління "Укрексімбанку" Євген Мецгер, написав заяву на звільнення.

"Сьогодні я написав заяву про звільнення з посади голови правління АТ Укрексімбанк. Це логічний крок – єдино можливий у ситуації, коли потрібно відвернути негативні наслідки для банку", - повідомив Мецгер у Фейсбуці

Він також додав, що написання заяви про відставку є його власною оцінкою того, що сталося в банку. "Сподіваюсь, що цей крок допоможе відновленню довіри до банку", - написав Мецгер, додавши, що "практично вся моя кар'єра пов'язана з цим банком. Саме тут я почав працювати ще у 2006 році. За це час пройшов різні сходинки. У 2020 році очолив банк".

Як повідомлялося, знімальна група програми "Схеми" заявила про напад 4 жовтня під час інтерв'ю з головою правління Укрексімбанку. За інформацією журналістів, голові правління цієї фінансової установи Євгену Мецгеру не сподобалося одне із запитань, після чого охорона застосувала силу до оператора, відібрала техніку та флешку із записаним відео.

Читайте також: Мецгер вибачився перед журналістами – «стрес не виправдання»

Через годину знімальній групі повернули техніку, але відео усього інтерв’ю та самого нападу було видалене, повідомили журналісти.

Пізніше журналісти "Схем" заявили, що відновили відео, видалене працівниками Укрексімбанку під час нападу на знімальну групу. На цьому відео, зокрема, за інформацією журналістів, зафіксовані голова правління банку Євген Мецгер, директор департаменту інформаційної політики Укрексімбанку Володимир Пікалов, директор департаменту банківської безпеки Укрексімбанку Ігор Тельбізов та інші.

Читайте також: Напад на «Схеми»: поліція вивчає участь третьої особи, зафіксованої на відео

Правоохоронці розпочали кримінальне провадження за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів (за ч. 1 ст. 171 Кримінального кодексу).

6 жовтня Мецгер заявив, що складає повноваження на час проведення слідчих дій Національною поліцією та внутрішньої перевірки в банку. Наглядова рада Укрексімбанку на екстреному позачерговому засіданні прийняла рішення відсторонити голову правління Мецгера від здійснення повноважень на час проведення внутрішнього розслідування.

Читайте також: Венедіктова зреагувала на «безумство» в Укрексімбанку: розслідування, підозра, суд і вирок

8 жовтня, керівнику Укрексімбанку повідомили нову підозру – йому інкримінують перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та незаконне утримання людей (ч.ч. 1, 3 ст. 171, ч. 2 ст. 146 Кримінального кодексу України).

Того ж дня правоохоронці повідомили працівнику охорони Укрексімбанку про підозру у перешкоджанні роботі журналістів та умисному вчиненні насильницьких дій.

11 жовтня Голосіївський райсуд Києва обрав Мецгеру запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-