ЗВТ між Україною та Туреччиною: у МЗС розповіли про хід переговорів

ЗВТ між Україною та Туреччиною: у МЗС розповіли про хід переговорів

Укрінформ
Сільськогосподарська і металопродукція викликають найбільші дискусії під час обговорення підписання Угоди про зону вільної торгівлі між Україною і Туреччиною.

Про це в програмі "Неофициальный разговор" телеканалу "Дом" повідомив заступник міністра закордонних справ України, посол України в Туреччині Василь Боднар, передає Укрінформ.

"Чому так довго тривають переговори? Сама угода погоджена ще 12 років тому. Текст угоди виписаний. Проблема в доповненнях до нього і в тарифах, які застосовуватимуть до кожної з груп товарів", - зазначив він.

За його словами, під час переговорів кожна зі сторін максимально відстоює свої інтереси.

"Й Україна, й Туреччина є великими виробниками сільськогосподарської та промислової продукції. Передусім, металопродукції. Це дві найбільші групи товарів, через які досі тривають досить довгі, м'яко кажучи, консультації. Тут проблема в балансі між впливом на внутрішній ринок і вигодами від майбутньої торгівлі. Його потрібно досягти", - пояснив Боднар.

Читайте також: Зеленський зустрівся з Ердоганом: говорили про кримських політв'язнів та ЗВТ

Він зазначив, що в Україні лібералізований ринок, він відкритий для будь-якої групи товарів.

"Турецький ринок досить закритий. Особливо що стосується сільськогосподарської групи товарів. Є, звичайно, великі виробники, які не готові приймати більш дешеві українські товари на цей ринок. При цьому ми знаємо, що турецькі томати в Україні почувають себе досить комфортно. Ми ж повинні захистити свого виробника, який також має право продавати туди ті ж помідори або пшеницю, або соняшникову олію. Це насправді великий обсяг, який якимось чином розглядається як загроза внутрішньому ринку Туреччини", - продовжив посол.

Із української сторони є питання щодо легкої промисловості.

"В Туреччині досить розвинена текстильна промисловість. У нас ця промисловість тільки підіймається. Якщо зараз не збалансувати ці інтереси, наша промисловість може і не піднятися. Тому що ціни, які пропонуватимуть турецькі виробники, можуть відразу її поховати", - акцентував Боднар.

Читайте також: Україна готується підписати десятки двосторонніх угод про ЗВТ – Тарас Качка

Заступник міністра повідомив, що таких нюансів "досить багато".

"Ми маємо не просто вийти на документ, а на те, що буде стимулювати торгівлю", - підкреслив він.

Зараз, за його словами, українському виробникові важко зайти на ринки Туреччини.

"Просто внутрішнє регулювання турецького ринку не дозволяє вільно конкурувати. Коли стоїть питання про (ввізні) тарифи - на пшеницю 180% або на м'ясо 120% - як ви можете конкурувати? Або, наприклад, на наш алкоголь. Ви не зайдете просто так на ринок. Тому що це досить сильно захищений ринок", - розповів Боднар.

Читайте також: У Європі популярні українські меблі, мед та ізоляційна стрічка — торговий представник

Посол припустив, що на якомусь етапі й Україні доведеться з такою ж жорсткістю відстоювати інтереси своїх виробників на внутрішньому ринку.

"Можливо, на якомусь етапі нам доведеться також захищати наш внутрішній ринок, оскільки лібералізація - це добре, вона дає стимул розвитку, але в певний момент товари іноземного виробництва становлять серйозну конкуренцію внутрішнім. І це вже зараз ми відчуваємо", - підсумував він.

Як повідомляв Укрінформ, у червні глава МЗС Дмитро Кулеба заявив, що Україні й Туреччині до укладання Угоди про вільну торгівлю лишилося зробити останній крок, який є найважливішим та найчутливішим водночас. Такий крок вимагає компромісу обох сторін.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-