Деолігархізація стимулюватиме розвиток конкуренції – радник Президента

Деолігархізація стимулюватиме розвиток конкуренції – радник Президента

Укрінформ
Процес деолігархізації в українській економіці простимулює розвиток конкуренції, що сприятиме економічному зростанню.

Таку думку висловив у ефірі телеканалу "Дом" радник Президента з економічних питань Олег Устенко, передає Укрінформ.

За словами радника глави держави, так званий закон про олігархів дасть змогу зміцнити економіку, а також гарантує більш ефективне використання державного бюджету.

"Ми, як звичайні українські громадяни, сподіваємося, що процес деолігархізації в українській економіці стимулюватиме розвиток конкуренції. Розвиток конкуренції обов'язково приводить до економічного зростання. Коли державна машина відстоює інтереси не окремо взятої групи олігархів, а всіх українських громадян, це означає, що ми з вами не лише отримуємо більше економічне зростання, великі можливості для державного бюджету, а й більш ефективне використання коштів державного бюджету", - наголосив Устенко.

Читайте також: У Президента є план Б, якщо закон про олігархів не спрацює - Данілов

Крім того, за його словами, ініціатива дасть змогу прискорити поліпшення соціального, економічного, демографічного становища.

Радник Президента також зауважив, що законопроєкт пропонує ефективні інструменти, зокрема, податкового контролю за діяльністю олігархів за кордоном.

"Потрапляння до цього списку (списку олігархів - ред.), можливо, навіть не особлива на цей момент проблема, якщо олігарх працює в Україні. Але це для нього колосальна проблема, якщо він працює за межами країни. Не забувайте, що велика частина олігархів, якщо не всі, мають свої інтереси й активно працюють за межами країни... Це означає, що ти не вийдеш на зовнішні ринки, щоби позичити для себе гроші. Ти потрапиш під найсерйозніший контроль податкових органів у (інших - ред.) країнах", — пояснив Устенко.

Читайте також: Законопроєкт про олігархів дає їм шанс стати бізнесменами - Зеленський

За його словами, головний важіль стримування олігархів за межами України пов'язаний із з'ясуванням походження їхніх коштів.

"Наприклад, частина з них має підприємства, туристичний бізнес у США, частина — має меткомбінати в Європі та Штатах, частина — шахти в Штатах, частина — мають величезні проєкти в тій самій Угорщині, кондитерська фабрика під Будапештом, частина — величезні real-estate по всьому світу. І якщо ти це маєш, і якщо ти потрапляєш до цього рубрикатора олігархів, навіть нехай за українським законодавством, то до тебе можуть виникнути дуже серйозні питання щодо походження цих коштів... А якщо вони нечесно та неправильно зароблені, то, ймовірно, у цієї персони або групи персон можуть виникнути серйозні проблеми з використанням цих коштів за межами країни", — пояснив радник.

Він підкреслив, що президентська ініціатива не становить українцям жодних ризиків "у тому плані, як намагаються представити зацікавлені групи, які оточують цих олігархів".

"Адже це б'є не лише по олігарху. Олігарх іще платить гроші своїм піарникам, експертам, політологам, своїй групі аналітиків, які обслуговують його... Тому багато хто з них, звичайно, битиметься до останнього. Але навіть на початковій стадії обговорення у Президента Зеленського, в його Офісі, він чітко заявив про свою політичну волю, що він хоче, щоб цей законопроєкт був ухвалений. Це було й однією з його обіцянок під час передвиборної кампанії", — заявив Устенко.

Читайте також: Закон про олігархів має бути доповнений законом про лобізм - Разумков

Як повідомлялося, Верховна Рада 1 липня в першому читанні ухвалила законопроєкт №5599 "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)". За документ проголосували 275 народних депутатів.

Положення документа, зокрема, передбачають встановлення ознак, за якими особа може бути віднесена до олігархів. Крім цього, у документі йдеться про створення Реєстру олігархів.

2 вересня уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася до Голови ВР Дмитра Разумкова з проханням направити законопроєкт №5599 до Венеційської комісії через те, що він може суперечити нормам Конституції. Окрім цього, до спікера звернулися чотири парламентські фракції з аналогічною пропозицією.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-