Закон про олігархів має бути доповнений законом про лобізм - Разумков

Закон про олігархів має бути доповнений законом про лобізм - Разумков

Відео
Укрінформ
Закон про олігархів потрібно доповнити також і відповідним законом про лобізм, який допоможе вивести у публічну площину все негативне, що є в українській політиці.

Як передає Укрінформ, про це розповів Голова Верховної Ради Дмитро Разумков в інтерв'ю «Радіо Свобода».

«Мені здається, що повинен бути ще один закон до цього. 100%. Це закон про лобізм. Не в тому розумінні, в якому він існує сьогодні в суспільстві, тому що він існує з позначкою мінус. А в тому варіанті, який ми можемо побачити у США, в Європі, де все відкрито, де є люди-лобісти, які відстоюють інтереси бізнесу, не порушуючи закон. Вони декларують свої статки, контакти і багато-багато іншого. І це точно допоможе вивести у публічну площину все негативне, що сьогодні, на жаль, є в українській політиці», – зазначив Разумков.

Читайте також: Разумков назвав умову, за якої Рада візьметься за відтермінування українського дубляжу

Він припустив, що ухвалення закону про олігархів забезпечить «більш правильні, прозорі правила гри, правила відносин з представниками великого бізнесу». Голова парламенту очікує, що законопроєкт отримає підтримку в першому читанні, а в другому народні депутати – в тому числі він сам – матимуть до нього пропозиції.

На питання, чи є законопроєкт про лобізм у далекій перспективі, спікер відповів негативно.

«Ми будемо ним займатися. І незабаром він все ж таки з’явиться у стінах Верховної Ради України. Він буде непростий. Я розумію, що буде багато і критики. Але тут є два варіанти: або не йти цим шляхом, далі закривати очі на те, що відбувається за лаштунками, або все ж таки зробити і Верховну Раду відкритою для суспільства, для публічної політики, щоб все відбувалося «не під ковдрою», а так, щоб всі про це знали», – додав він.

Читайте також: Разумков каже, що у Раді «турборежиму» ніколи не було

Як повідомляв Укрінформ, Володимир Зеленський 2 червня подав на розгляд Верховної Ради законопроєкт № 5599 «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)».

Положення документа, зокрема передбачають встановлення ознак, за якими особа може бути віднесена до олігархів. Крім цього, передбачається створення Реєстру олігархів.

Секретар РНБО Олексій Данілов під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Безпека країни» заявив, що на сьогодні віднести до категорії олігархів можна 13 осіб.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-