Зеленський підписав закон про платіжні послуги - що він передбачає

Зеленський підписав закон про платіжні послуги - що він передбачає

Укрінформ
Президент Володимир Зеленський підписав закон про платіжні послуги.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба глави держави.

«Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про платіжні послуги» №1591-ІХ, що його парламент ухвалив 30 червня 2021 року», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що закон спрямований на модернізацію й подальший розвиток ринку платіжних послуг та сприятиме впровадженню інновацій у фінансовій сфері України.

Читайте також: Новий закон дозволить якісно переформатувати платіжний ринок - Нацбанк

В ОП запевнили, що документ адаптує українське законодавство до правового поля Європейського Союзу, що в майбутньому дасть змогу інтегрувати платіжну систему України із системою ЄС. Новий закон базується на сучасних вимогах і враховує норми європейських регуляторних актів, зокрема Другої платіжної директиви (PSD2) та Директиви з електронних грошей (EMD).

Також документ посилює захист прав споживачів платіжних послуг і забезпечує прозорість їхнього надання. Зокрема, встановлюються вимоги до управління ризиками та аутентифікації користувача.

Згідно із законом, в Україні буде визначено дев’ять категорій надавачів платіжних послуг. З’являться нові учасники ринку - установи електронних грошей, філії іноземних платіжних установ, надавачі послуги з надання відомостей з рахунків, платіжні установи.

Читайте також: Цьогоріч перекази трудових мігрантів в Україну можуть сягнути $13,3 мільярда - НБУ

Існуватиме дев'ять платіжних послуг, з яких дві - нефінансові (послуга з ініціювання платіжної операції та послуга з надання відомостей з рахунків).

Небанківські надавачі платіжних послуг (платіжні установи, установи електронних грошей, поштові оператори та деякі інші надавачі платіжних послуг) зможуть відкривати платіжні рахунки, випускати платіжні картки та електронні гроші. Від небанківських фінансових установ не вимагатиметься участь у платіжних системах для здійснення переказу.

Відповідно до документа, НБУ отримає право випускати «цифрову валюту Національного банку України», а також створити регуляторну «пісочницю» - платформу для тестування послуг, технологій та інструментів на платіжному ринку, заснованих на інноваційних технологіях. Її функціонування передбачає тісну взаємодію регулятора зі стартапами та розуміння їхніх потреб.

Також закон створює умови для запровадження в Україні концепції відкритого банкінгу (Open banking), що має об'єднати різних надавачів платіжних послуг і технологічні платформи в єдину платіжну екосистему. Планується, що Open banking запрацює в Україні у 2023 році.

Читайте також: Банки планують нарощувати обсяг капіталу - НБУ

Крім того, з метою мінімізації кібершахрайства посилюється відповідальність за незаконні дії з платіжними інструментами та засобами доступу до банківських та/або платіжних рахунків, а також вимоги до безпеки платіжних операцій - постачальникам платіжних послуг необхідно буде використовувати посилену аутентифікацію користувачів у визначених випадках.

Цей закон набирає чинності на наступний день після опублікування та вводиться в дію через 12 місяців, за винятком окремих статей.

Як повідомляв Укрінформ, 30 червня Верховна Рада ухвалила Закон «Про платіжні послуги». За відповідний законопроєкт №4364 у другому читанні проголосував 241 народний депутат.

Фото: president.gov.ua

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-