У МВФ назвали три головні напрями структурних реформ в Україні

У МВФ назвали три головні напрями структурних реформ в Україні

Укрінформ
Насамперед в Україні слід реформувати юридичну та фінансову системи, розвивати конкурентоспроможні ринки товарів. Ці реформи автоматично призведуть до позитивних змін у інших сферах.

Про це голова місії МВФ в Україні Іванна Владкова-Холлар сказала у виступі на Міжнародній конференції з питань реформ в Україні у Вільнюсі, передає власкор Укрінформу.

«Ми бачимо необхідність трьох напрямів структурних реформ в Україні. Це юридична та фінансова система, розвиток конкурентоспроможних ринків товарів. Реформування юридичної системи обов’язково вплине на зміни по інших напрямах. Наприклад, зміцнення доброчинності судової влади допоможе створити рівні права для іноземних та національних інвесторів, дозволить краще розглядати позови кредиторів і врегульовувати спори, допоможе знизити ризики в наданні банківських кредитів», - сказала Владкова-Холлар.

Читайте також: Любченко вважає, що Україна цьогоріч отримає транш МВФ

За її словами, Україна з 2014 року втілила багато змін, особливо зважаючи на складні умови, але все ще відстає від європейських партнерів.

Найголовнішими перешкодами до сталого розвитку вона назвала недовіру до судової влади та поширену корупцію.

«Ці реформи непрості та вимагають перспективного бачення, але наслідки ефективного та успішного реформування будуть величезними. Посилюючи юридичну систему, дерегулюючи монополізовані ринки, посиляться можливості для торгівлі. Розширюючи можливості ринку землі, Україна може додати 2-4% до показників зростання, що наблизить країну до темпів зростання інших європейських держав та підвищить рівень життя українців», - сказала голова місії МВФ в Україні.

Читайте також: Шмигаль заявляє про значний прогрес у законодавчій роботі для траншу МВФ

Міжнародна конференція з питань реформ в Україні (Ukraine Reform Conference) була започаткована в 2017 році в Лондоні як формат об’єднання зусиль партнерів та друзів України. Учасники форуму обговорюють ситуацію в країні та визначають оцінку демократичних трансформацій і реформ, які відбуваються з 2014 року. Конференція скликалася після цього в 2018 році в Копенгагені, а також у 2019 році в Торонто.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-