Зеленський пропонує заборонити олігархам брати участь у великій приватизації

Зеленський пропонує заборонити олігархам брати участь у великій приватизації

законопроєкт
Укрінформ
Президент Володимир Зеленський пропонує Верховній Раді заборонити олігархам брати участь у великій приватизації.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у законопроєкті №5599 "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)", текст якого з’явився на сайті парламенту

Згідно з документом, особи, які були включені до Реєстру осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів), не матимуть права бути покупцем (бенефіціаром покупця) у процесі приватизації об'єктів великої приватизації.

Читайте також: Зеленський пропонує Раді створити Реєстр олігархів

Олігархам також буде заборонено здійснювати внески (прямо або опосередковано через інших осіб) на підтримку політичних партій. Особи, які включені до Реєстру олігархів, зобов'язані будуть подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в порядку, встановленому Законом України "Про запобігання корупції".

Читайте також: У рамках «Великої приватизації» до продажу готують сім об'єктів - Шмигаль

Як повідомлялося, 2 червня Президент Володимир Зеленський вніс на розгляд Верховної Ради законопроєкт про деолігархізацію. Положення документа передбачають встановлення ознак, за якими особа може бути віднесена до олігархів, та створення Реєстру олігархів.

Закон про олігархів набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через шість місяців з дня набрання ним чинності і втрачає чинність через 10 років з дня введення його в дію.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-