Україна очікує на транш МВФ цьогоріч – радник Президента

Україна очікує на транш МВФ цьогоріч – радник Президента

Укрінформ
Україна очікує на черговий транш від Міжнародного валютного фонду цього року.

Як передає Укрінформ, по це заявив радник Президента України з економічних питань Олег Устенко в ефірі каналу «Україна 24», повідомляє сайт Президента України.

За словами Устенка, співпраця України з Міжнародним валютним фондом продовжується. Верховна Рада має ухвалити зміни до законодавства, необхідні для отримання чергового траншу.

«Ми очікуємо, що отримаємо в цьому році транш МВФ. У нас програма розрахована на 5 мільярдів доларів – 2,1 мільярда ми вже отримали», – зазначив він.

Читайте також: МВФ чекає від України пропозицій щодо невирішених питань

Устенко наголосив, що вимоги програми співпраці з МВФ збігаються з програмою Президента, на чому Зеленський неодноразово наголошував. Йдеться, зокрема, про необхідність судової реформи та забезпечення функціонування антикорупційної інфраструктури.

Так, для внесення змін в українське законодавство в частині судової системи Президент проводив багато зустрічей, спілкувався з українськими та іноземними експертами й переконував депутатів Верховної Ради.

«Програма відбувається. Як тільки будуть проголосовані у Верховній Раді відповідні законодавчі ініціативи Президента, ми можемо сказати, що з нашого боку ми виконали те, що обіцяли. Обіцяли виконати не тільки МВФ – ми не робимо це для когось, ми робимо це для українського народу», – сказав радник Президента.

Устенко наголосив, що успішна співпраця з МВФ дасть Україні змогу робити більш вигідні запозичення на міжнародному ринку і є хорошим сигналом для іноземних інвесторів. Також він додав, що 2020-й був складним у питанні залучення інвестицій, але українська економіка може отримати близько 3 млрд доларів прямих іноземних інвестицій у поточному роцi.

Читайте також: Маркарова готова допомагати у співпраці з МВФ, однак це не основне завдання посла

Як повідомляв Укрінформ, місія МВФ 12 лютого завершила роботу в Україні, але рішення про перегляд програми stand by поки що не ухвалено.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-