Росія запізнилася зі своїми санкціями проти України – експерт США

Росія запізнилася зі своїми санкціями проти України – експерт США

9486
Ukrinform
Росія запізнилася зі своїми санкціями проти України, адже Україна вже зробила багато чого, щоб переорієнтувати свою економіку на Захід.

Так прокоментував рішення Росії цього тижня запровадити санкції проти України директор програм в Європі та Євразії Центру Міжнародного приватного підприємництва США СІРЕ Ерик Гонц, повідомляє “Голос Америки”.

“Російські санкції не стали сюрпризом. За допомогою ЄС і США український бізнес за останні три-чотири роки справді переорієнтувався у бік Європи і відійшов від Росії. Тому ці санкції, запроваджені наприкінці 2018 року, вже запізнились", - наголосив аналітик.

При цьому він нагадав, що Україна запровадила санкції проти росіян з 2015 року.

За його словами, хоча Росія і залишається важливим торговельним партнером, провідну роль серед міжнародних торговельних партнерів починає відігравати ЄС. "Якщо подивитись на експорт чи торгівлю між Росією та Україною, Росія все ще залишається найбільшим торговельним партнером серед інших країн, але якщо взяти ЄС загалом, то ЄС є набагато більш важливим компонентом експорту та імпорту до України", - сказав Гонц.

Читайте також: Євросоюз розкритикував антиукраїнські санкції РФ

Зокрема, багато було зроблено, щоб переорієнтувати українську металургію, вважає експерт. "Думаю, в плані металургії було зроблено значні інвестиції до Маріуполя та деінде для того, щоб відійти від російського ринку. Тобто металургійні підприємства Маріуполя та Кривого Рогу зробили інвестиції, щоб переорієнтуватись на ринок високої вартості в ЄС від ринку товарів низької переробки в Росії", - наголосив він.

Як повідомлялося, в четвер, 1 листопада, Росія оголосила про запровадження санкцій проти 322 українців та 68 українських компаній.

Фото: Голос Америки

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-