Аби закрити лазівки, санкції треба застосовувати на весь фінсектор РФ - Пишний

Аби закрити лазівки, санкції треба застосовувати на весь фінсектор РФ - Пишний

Укрінформ
Для того аби не дозволити Росії адаптуватись до санкцій слід використовувати комплексний підхід до санкційної політики, коли діючі обмеження доповнюються потужним контролем за їх виконанням та миттєвою реакцією на спроби обходу санкцій.

Як передає Укрінформ, про це на своїй сторінці у Фейсбуці написав голова Національного банку Андрій Пишний.

"Наш ворог демонструє здатність адаптуватися до санкцій. Зважаючи на це, актуальним є саме комплексний підхід до санкційної політики, коли діючі обмеження доповнюються потужним контролем за їх виконанням та миттєвою реакцією на спроби обходу санкцій. Про такі рішення та загалом глобальний санкційний трек ми говорили на зустрічі з Джеремі Гантом, канцлером Казначейства Великої Британії та Мартіном Гаррісом, Надзвичайним та Повноважним Послом Великої Британії в Україні", - написав Пишний.

За його словами, дуже показовим є приклад США щодо впровадження інституту вторинних санкцій, які можуть бути застосовані до фінансових установ у третіх юрисдикціях, які беруть участь в обхідних схемах. Сама загроза їх застосування спонукає банки до суттєвого посилення комплаєнс-процедур та відмову від обслуговування певних компаній.

Ще один компонент посилення ефективності вже існуючих санкцій та відповідно зниження фінансових ресурсів Росії – це комунікація та рішення FATF.

Читайте також: FATF не внесла Росію до чорного списку

"Ми продовжуємо боротися за те, щоб Росія була внесена до чорного списку FATF. Проте навіть ті рекомендації, що вже надані країнам щодо взаємодії з РФ, спонукали Канаду, наприклад, кваліфікувати всі без винятку операції, які проходять з дотичними до РФ компаніями, як операції з високим ступенем ризику. Ми повинні реагувати швидко – не давати часу Росії переорієнтуватися, знайти якісь лазівки. Власне, щоб не залишалося прогалин у санкційному тиску, обмеження мають застосовуватися до усього фінансового сектору", - наголосив Пишний.

Він зауважив, що в іншому випадку, можливості обходити санкції залишаються не лише в Росії, але й в Ірану, який тісно взаємодіє з РФ, наприклад, з розвитку спільної платіжної системи. Консолідована відповідь з боку санкційної коаліції має стосуватися й ключових персон, які допомагають режиму Путіна.

"Потужним сигналом РФ про єдність санкційної групи має стати ухвалення рішення про передавання Україні знерухомлених російських активів. Росія повинна заплатити. Ми очікуємо політичне рішення, і я переконаний, що далі юристи швидко і якісно зроблять свою частину роботи", - підкреслив голова НБУ.

Як повідомлялось, у Національному банку впевнені, що ухвалення нижньою палатою Конгресу США пакету законопроєктів з підтримкою України наближає отримання Україною доступу до російських активів та зрушить такі обговорення і в інших юрисдикціях.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-