Транзит газу в ЄС: Шефчович хоче, аби Київ і Москва домовилися про всі параметри

Транзит газу в ЄС: Шефчович хоче, аби Київ і Москва домовилися про всі параметри

749
Ukrinform
Україна і РФ мають розпочати тристоронні переговори разом з ЄК про умови транзиту російського газу до Європи після 2019 року, і це мусять бути гарантовані довгострокові домовленості.

Про це віце-президент ЄК з питань Економічного союзу Марош Шефчович заявив на міжнародній конференції високого рівня "Значення української газотранспортної системи для енергетичної безпеки в Європі", що проходить у п’ятницю у Брюсселі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Які питання мають бути у центрі наших тристоронніх переговорів? Я переконаний, що такі домовленості мають стосуватися всіх параметрів майбутнього транзиту, включаючи його довготривалу перспективу, обов’язковий мінімум газу, що постачатиметься, а також можливі гарантії", - заявив віце-президент ЄК.

За словами Шефчовича, щойно такі домовленості будуть досягнуті, це гарантуватиме безпеку і стабільність у Центральній та Східній Європі.

Читайте також: Шефчович підтвердив позицію ЄС: Україна має лишатися транзитером газу

Віце-президент Єврокомісії повідомив, що на початку тижня надіслав листи українському і російському урядам та закликав їх розпочати газові переговори у найближчі тижні.

Як відомо, Росія заявила, що не продовжуватиме контракт з Україною на транзит газу до Європи, дія якого завершується у 2019 році.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-