Президент СКУ заявив у Берліні, що залучення діаспори є ключовим фактором відбудови України

Президент СКУ заявив у Берліні, що залучення діаспори є ключовим фактором відбудови України

Укрінформ
Президент Світового конгресу українців Павло Ґрод під час виступу на панелі «Сильніше разом: посилення життєстійкості та соціальної інклюзії» у рамках конференції Ukraine Recovery Conference у Берліні заявив, що ресурси світового українства можуть мати значний вплив на швидку повоєнну відбудову України.

Як передає Укрінформ, про це йдеться на сайті СКУ.

 «Нині глобальна українська спільнота налічує 65 мільйонів людей. В Україні нині проживають, за різними підрахунками, близько 30 мільйонів (не враховуючи окуповані території). Вперше в історії українців за кордоном може бути більше, ніж українців в Україні. Це радикально новий контекст, який ставить перед нами нові виклики у сферах освіти, безпеки, депопуляції, людського капіталу та економічних можливостей. Однак це також відкриває нові й величезні можливості, які ми повинні досліджувати та використовувати», – сказав Павло Ґрод. 

За його словами, ключ до залучення українців до відновлення України – збереження їхньої української ідентичності.

«Якщо ми хочемо, аби хоча б частина українців повернулася до України після перемоги, якщо ми хочемо бачити сильне, стійке суспільство там, нам необхідно забезпечити збереження української ідентичності серед українців за кордоном, зокрема новоприбулих мігрантів», – наголосив президент СКУ. 

Він зауважив, що СКУ провадить систематичну багаторічну політику «українського світу» закордоном. Йдеться про освіту, церкву, професійні асоціації, культуру та бізнесові зв’язки. 

«Окрім міжнародних організацій і країн, до відбудови маємо долучитися саме ми, світове українство. Це прохання ми чули від наших партнерів, які на нас сподіваються. Закликаємо долучитися до проєктів СКУ, зокрема, «Energize Ukraine», аби ми змогли відбудувати енергосистему. І, коли настане перемога України, були готові до швидкої відбудови», – сказав Президент СКУ у зверненні за підсумками конференції. 

Нагадаємо, делегація Світового конгресу українців на чолі з Павлом Ґродом перебуває з офіційним візитом у столиці Німеччини. Основні теми зустрічей –  адвокація інтересів України, залучення української діаспори до відбудови України та підтримка тимчасових українських переселенців у Німеччині.

Фото: СКУ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-