Історію України викладають лише у третині діаспорних шкіл

Історію України викладають лише у третині діаспорних шкіл

Укрінформ
Голова Світової координаційної виховно-освітньої Ради Світового конгресу українців (СКВОР СКУ) Любов Любчик заявила, що 67% діаспорних шкіл не мають у своєму розкладі такої навчальної дисципліни як історія України.

Як передає Укрінформ, про це йдеться на фейсбук-сторінці СКУ.

Відповідною інформацією пані Любчик поділилася під час панельної дискусії «Українська школа за кордоном: вектор збереження української ідентичності» на саміті СКУ в Бухаресті, учасники якої працювали задля того, щоб зробити все, аби діти могли здобувати українську освіту та навчатися в українських школах закордоном, при цьому зберігаючи національну ідентичність.

Любов Любчик. Фото: СКУ
Любов Любчик. Фото: СКУ

Очільниця СКВОР СКУ представила ключові освітні проєкти й ініціативи СКВОР спрямовані на забезпечення якісного навчання та озвучила рекомендацію СКВОР щодо включення історії України у перелік українознавчих предметів для вивчення у діаспорних школах.

На освітній сесії було презентовано структуру і концепцію Інформаційно-методичного посібника з історії України на допомогу освітян діаспори, який буде представлено для апробації уже з вересня 2024 року.

Фото: СКУ
Фото: СКУ

Серед поважних учасників панельної дискусії були заступник міністра освіти і наук України Андрій Сташків (онлайн), освітній омбудсмен Сергій Горбачов (онлайн), народний депутат, голова піклувальної ради МУШ Роман Грищук, директорка Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою МІОК Ірина Ключковська, директор Української суботньої школи у Варшаві Олександр Пустовий, заступниця директорки МІОК Оксана Пʼятковська. Модерувала розмову Віцепрезидентка СКУ Наталія Пошивайло-Таулер.

Нагадаємо, у залах парламенту Румунії у Бухаресті з 12 по 15 квітня відбувається саміт Світового конгресу українців (СКУ), на якому зібралися понад 200 очільників і представників українських громад із 55 країн та п’яти континентів світу. 

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-