У Бухаресті триває саміт Світового конгресу українців

У Бухаресті триває саміт Світового конгресу українців

Фото
Укрінформ
У залах парламенту Румунії у Бухаресті з 12 по 15 квітня відбувається саміт Світового конгресу українців (СКУ), на якому зібралися понад 200 очільників і представників українських громад із 55 країн та п’яти континентів світу. 

Як передає Укрінформ, про це йдеться на сайті СКУ.

Подія розпочалася молитвою за Україну та хвилиною мовчання за полеглих українських воїнів. 

До відкриття долучилися представники українського та румунського урядів, міжнародні експерти, почесні гості, партнери, прихильники та друзі СКУ.

Зокрема, з вітальним словом виступили президент СКУ Павло Ґрод, Віцепрезидент СКУ в регіоні Східної Європи Микола-Мирослав Петрецький, Державний радник – Канцелярія Прем’єр-міністра Віктор Опаскі, Міністерка закордонних справ Румунії Лумініца Одобеску, радник міністра національної оборони Румунії Габрієл Ангел, посол України в Румунії Ігор Прокопчук, посол Канади в Румунії Гевін Бучан, посол з особливих доручень Міністерства закордонних справ України з питань світового українства Мар’яна Беца. 

«Нині існує багато викликів і ми мусимо думати, як організувати життя – обʼєднати новий український світ довкола України. Наше головне завдання – аби українці, які вимушено виїхали, змогли потрапити в українське середовище й український світ закордоном», – сказав Президент СКУ Павло Ґрод. 

Зауважується, що зустріч дозволить Світовому конгресу українців отримати нові зв’язки, розширити стратегічне партнерство та діяти активніше задля наближення перемоги України та розбудови українського світу.

«Маємо домовитися про стратегічні відповіді на історичні виклики, які стоять перед Україною та світовим українством», – зазначив Мирослав-Микола Петрецький, відкриваючи захід у парламенті. 

Міністерка закордонних справ Румунії Лумініца Одобеску наголосила, що лунають голоси, які кажуть, що треба припинити війну і сісти за стіл перемовин, але вони не враховують, що ці втрати від війни величезні. Україна не може погодитися на той мир, за якого жертви українського народу будуть даремними – мир, який пропонує Росія.

У рамках Саміту заплановані панельні дискусії щодо основних напрямів діяльності СКУ – для формування нового поштовху для розвитку наших організацій, ініціатив, рад та комісій. 

У суботу, 13 квітня, учасники обговорюють питання інтеграції українських переселенців у громади, сприяння політиці їхнього повернення в Україну, механізми протидії русскому міру та шляхи розбудови молодіжного руху в діаспорі.

За словами Президента СКУ головна мета дня – опрацювати три головні пріоритети СКУ: це перемога України, це відбудова України, і це сильний український світ.

Нагадаємо, 12 квітня президент Володимир Зеленський у Чернівцях зустрівся з представниками Світового конгресу українців.

Фото: СКУ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-