СКУ закликав світ до глобальної відповіді на підрив росіянами Каховської ГЕС

СКУ закликав світ до глобальної відповіді на підрив росіянами Каховської ГЕС

Укрінформ
Світовий конгрес українців (СКУ) закликає світ дати глобальну відповідь на знищення російськими окупантами греблі Каховської гідроелектростанції (ГЕС), яке спричинило масштабну гуманітарну та екологічну катастрофу на півдні України.

Як передає Укрінформ, відповідна заява розміщена на сайті СКУ.

«Ми закликаємо глобальних демократичних лідерів засудити жорстокі та нелюдські дії Росії, негайно надати максимальну військову та економічну підтримку Україні, щоб вона могла викинути російських загарбників зі своєї землі, а також відкинути будь-які «мирні плани», які пропонують «заморозити» війну або розпочати перемовини з агресором до повної деокупації українських земель. Ми також закликаємо українців та друзів України по всьому світі виходити на вулиці і вимагати від своїх урядів рішучих дій та забезпечення України усім необхідним, щоб вона могла здолати смертоносний путінський режим», – ідеться в заяві.

У СКУ зауважили, що знищення Каховської ГЕС та її греблі, здійснене російськими терористами рано вранці 6 червня, 2023 року є ще одним воєнним злочином відповідно до Женевської конвенції та найбільшою техногенною катастрофою у Європі від часу Чорнобильської аварії 1986 року. Ця катастрофа матиме незліченну кількість далекосяжних і довготривалих негативних наслідків для всіх регіонів на півдні України.

Читайте також: ПІДРИВ РОСІЯНАМИ КАХОВСЬКОЇ ГЕС. УСІ НОВИНИ

Наголошується, що, по-перше, ця аварія у довгостроковій перспективі погіршує безпекову ситуацію на окупованій росіянами Запорізькій атомній електростанції, яка залежить від води з Каховського водосховища, яку використовують для живлення конденсаторів турбін станції та охолодження її реакторів.

По-друге, знищення греблі осушить водосховище, що лишить приблизно 1 мільйон українців у південних регіонах, включно з мешканцями Криму, без постійного доступу до прісної води. Це також знищить місцеву економіку, зокрема, український металургійний та сільськогосподарський сектори, які сильно залежать від водопостачання. Такий удар по українському сільському господарству поглибить глобальну продовольчу кризу та матиме вплив на мільярди родин по всьому світу.

По-третє, паводкові води зруйнують щонайменше 80 міст і сіл Херсонської області та екосистему всієї області. Як тільки паводкова хвиля пройде, розпочнеться масове забруднення Чорного моря.

Читайте також: Терактом на Каховській ГЕС Росія визнала, що захоплені території їй не належать - Кислиця

«Огидний терористичний акт Росії, акт немислимого та безвідповідального варварства на Каховській ГЕС, є ще однією чіткою демонстрацією того факту, що ані Росія, ані особисто злочинець Путін не дбають про майбутнє українських земель, які російська пропаганда називає «історично російськими». Зруйнувавши Каховську греблю, росіяни прирекли окуповані російськими військами землі Південної України на перетворення на пустелю – у прямому та переносному значенні цього слова. Навіть Крим – «святий наріжний камінь російського духу», як стверджує Путін – приречений, адже знищення греблі неминуче призведе до перебою у надходженні прісної води на півострів», – заявили в СКУ.

У Конгресі висловили переконання, що єдиною метою російської війни проти України є геноцид українського народу та тотальна руйнація українських земель. Своєю жорстокістю Росія вкотре довела, що перетворилась на основну глобальну загрозу для решти світу.

«Міжнародна демократична спільнота мусить згуртуватись та об’єднати усі можливі зусилля, щоб підтримати Україну та зупинити це чисте зло – не лише заради України як такої, а заради усього світу», – додали в СКУ.

Нагадаємо, у Конгресі українців Канади вимагають визнати Росію державою-терористом через підрив Каховської ГЕС.

Як повідомляв Укрінформ, російські війська 6 червня здійснили підрив Каховської ГЕС. Внаслідок підриву машинної зали зсередини станцію повністю зруйновано. Через підрив водосховища є ризики підтоплення енергетичних об’єктів на Херсонщині, зокрема Херсонської ТЕЦ. Розпочалась евакуація населення з потенційних районів затоплення.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-