Світовий конгрес українців вшановує жертв Голодомору-геноциду

Світовий конгрес українців вшановує жертв Голодомору-геноциду

Укрінформ
Світовий конгрес українців (СКУ) 26 листопада вшановує жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 рр. та закликає світову спільноту пам’ятати про цю страшну трагедію, єднатися довкола України та перемагати спільного ворога – росію.

Як передає Укрінформ, про це йдеться на сайті СКУ.

«Сьогодні глобальна українська спільнота солідарна з народом України, який цього дня традиційно запалює свічки пам’яті – попри масштабні відключення електроенергії, тяжку шкоду цивільній інфраструктурі, завданій російською військовою агресією та масивний ракетний терор москви», – йдеться в повідомленні. 

У СКУ констатували, що, реалізуючи Голодомор – штучний голод, спланований та втілений російським радянським режимом, – диктатор йосип сталін прагнув фізично винищити українців та зламати їхнє прагнення до свободи та незалежності. Ця трагедія забрала життя мільйонів та лишається однією з найстрашніших сторінок української історії та одним з найтяжчих злочинів радянського режиму. 

Читайте також: Світовий конгрес українців вшановує День гідності та свободи

У Конгресі додали, що так само як сталін боявся, що український націоналізм може повалити радянську імперію, так само і диктатор путін сьогодні боїться, що успіх України як демократичної країни, яка поважає свободу та гідність своїх людей, повалить його власний режим – злочинну автократичну клептократію. Так само як і сталінський режим, путінський режим заперечує саме існування українського народу.  

«Сьогодні ми схиляємо наші голови у пам’ять про кожну українську дитину, жінку та чоловіка, які загинули невинною смертю під час Голодомору. На превеликий жаль, зло, яке вчинило Голодомор, знову повернулось назад у спробі викорінити українців. Росія знову веде геноцидну війну супроти українського народу. Різанина у Бучі та Ізюмі, масові могили, тортури, зґвалтування, обкрадання, свідчення про які виявляють на всіх звільнених українських територіях – усе це доводить, що метою російських окупантів є ліквідація українського народу», – заявив президент СКУ Павло Грод. 

За повідомленням, станом на сьогодні, 21 країна світу офіційно визнала Голодомор геноцидом українського народу. Зовсім нещодавно таке визнання зробили парламенти Ірландії, Молдови та Румунії. СКУ, спільно з українськими громадами по всьому світі, продовжує працю з німецьким Бундестагом, хорватським Сабором і багатьма іншими законодавчими органами, щоб переконати їх визнати Голодомор геноцидом українського народу. 

Читайте також: Українська діаспора закликала Аргентину остаточно визнати Голодомор геноцидом

«Ми вдячні кожному парламенту, який вже визнав Голодомор геноцидом, та закликаємо решту країн світу слідувати цьому прикладу. Ми також закликаємо усі цивілізовані країни визнати росію державою-терористом. Росія цілеспрямовано масово вбиває мирних людей в Україні, а також перетворила їжу на зброю, намагаючись створити штучну глобальну продовольчу кризу та голод. Російське політичне та військове керівництво, а також їхні апологети та помічники є військовими злочинцями. Ми закликаємо Об’єднані Нації притягнути їх до відповідальності та негайно створити для цього спеціальний міжнародний трибунал!», – додав Павло Грод. 

26 листопада СКУ закликає усіх українців та друзів України запалити свічку у вікнах їхніх осель у пам’ять про жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 рр. Ми також закликаємо вас брати активну участь у пам’ятних заходах, що відбуватимуться у ваших громадах. 

Як повідомляв Укрінформ, напередодні вшанування роковин Голодомору-геноциду 1932-33 років голова Мережі нащадків Голодомору Оля Сорока закликала українців по всьому світу вимагати від урядів їхніх країн визнати Голодомор геноцидом, а також постачати Україні необхідне озброєння у війні з росією. 

Нагадаємо, у листопаді 2022 року українці вшановують 90-річчя однієї з найбільших гуманітарних трагедій та злочинів проти людяності – Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-