У Скоп‘є відбулася Перша балканська зустріч закордонних українців

У Скоп‘є відбулася Перша балканська зустріч закордонних українців

Фото
Укрінформ
У столиці Північної Македонії відбулася Перша балканська зустріч закордонних українців «Роль української громади під час повномасштабного вторгнення рф в Україну. Виклики, які долає українська громада у державах перебування».

Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомило Посольство України в Північній Македонії.

У заході взяли участь керівники закордонних українських організацій голова Спілки українських організацій Болгарії «Мати Україна» Олена Коцева, голова Асоціації «Українсько-Грецька Думка» Галина Маслюк та голова Українського культурно-освітнього центру «Берегиня» Оксана Козій, голова Громади українців імені Лесі Українки Олександр Урбанович, голова Національної ради української національної меншини Республіки Сербія Микола Ляхович, заступник голови Української громади м.Загреб Борис Гралюк, директорка Української Асоціації «Добра Справа» у Чорногорії Ірина Кучма.

До учасників Першої балканської зустрічі закордонних українців також звернулися регіональний віцепрезидент Світового конгресу українців пан Павло Садоха, Директорка Міжнародного інституту освіти, культури та зв‘язків з діаспорою, пані Ірина Ключковська, представник Світового конгресу українців в Україні пан Сергій Касянчук, засновниця Аналітичного центру балканських досліджень ex-Yu пані Катерина Шимкевич.

Посол України в РПМ Лариса Дір зазначила щодо необхідності активізації громад закордонних українців з метою реалізації таких завдань:

  • проведення заходів, спрямованих на підтримку європейської та євроатлантичної інтеграції України з метою якнайшвидшого набуття нею членства в ЄС та НАТО;
  • проведення заходів та звернення до керівництва держав перебування стосовно визнання Голодомору 1932-1933 років в Україні, а також дій рф під час триваючої збройної агресії проти України, геноцидом Української нації;
  • продовження роботи зі збору та відправлення в Україну гуманітарної допомоги українцям;
  • продовження започаткування функціонування суботніх і недільних українських шкіл/класів з метою збереження української мови, підтримання українських традицій, вивчення історії України.

До учасників Першої балканської зустрічі закордонних українців також звернувся Посол України в Республіці Сербія Володимир Толкач.

«Під час зустрічі представники закордонних українських організацій Болгарії, Греції, Північної Македонії, Сербії, Хорватії, Чорногорії виступили з промовами та поділилися досвідом своєї праці в державах перебування, зокрема щодо здійснення інформаційних кампаній проти московської пропаганди, підтримки України та надання гуманітарної допомоги, надання допомоги тимчасово переміщеним особам, функціонування суботніх та недільних шкіл», – ідеться в повідомленні.

У Посольстві додали, що за результатами проведеної Першої балканської зустрічі закордонних українців було підписано Спільну заяву, у якій йдеться про пріоритети, спрямовані на об‘єднання зусиль у просуванні інтересів України та українців в місцях їхнього проживання та тимчасового перебування.

Як повідомляв Укрінформ, Союз українців Румунії (СУР) організував до Дня української мови, що з 2018 року офіційно святкується в Румунії, масштабну міжнародну конференцію за участі гостей з семи країн: Бельгії, Канади, Чехії, Румунії, Словаччини, України й Угорщини.

Фото: Embassy of Ukraine in the Republic of North Macedonia / Фейсбук

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-