У Нідерландах через війну перебуває понад 75 тисяч українців

У Нідерландах через війну перебуває понад 75 тисяч українців

Укрінформ
У Нідерландах офіційно зареєстровано понад 75 000 українців, яким довелося покинути свої домівки через широкомасштабне вторгнення рф в Україну.

Про це в коментарі Укрінформу сказав радник посольства України в Нідерландах Тарас Малишевський.

«Кількість громадян України, які перебувають в Нідерландах, як тимчасово переміщені особи, склало понад 75 тисяч осіб. Переважно це діти з мамами, люди похилого віку. Більшість перебуває у великих містах. Зокрема, Роттердамі, Гаазі, Амстердамі, Утрехті та інших», – сказав він

За словами Малишевського, зараз Нідерланди вступають у житлову кризу. 95% житлових приміщень уже зайнято.

«Зараз будемо знаходити нові можливості для того, щоб знаходити тимчасове житло для наших співгромадян. Також вже розпочалася школа. Шкільні заняття в Нідерландах починаються раніше ніж в Україні. Сьогодні для наших діток постає питання триматися двох шкіл. Онлайн школи в Україні та безпосередньо тут в Нідерландах з повноцінним навчальним роком», – зазначив дипломат.

Він також наголосив, що акції та заходи до Дня Незалежності України в Нідерландах багатолюдні та проходять по всій країні.

«Ми є свідками того, як нідерландська сторона, нідерландський народ висловлюють свою підтримку Україні, а українці показують, що вони об’єднані, що вони незламні та мріють повернутися в Україну», – сказав Малишевський.   

Як повідомляв Укрінформ, у центрі нідерландського Роттердама до Дня Незалежності України тисячі українців у вишиванках і синьо-жовтих прапорах утворили живий тризуб, а після цього – живий ланцюг єдності на мосту Еразмус, де також було виконано гімн України.

Фото: Ірина Драбок

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-