СКУ закликав створити міжвідомчу комісію щодо підтримки українських шкіл за кордоном

СКУ закликав створити міжвідомчу комісію щодо підтримки українських шкіл за кордоном

Укрінформ
Світовий конґрес українців звернувся до прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням створення міжвідомчої комісії із залученням МОН та МЗС України та СКУ для аналізу й розробки комплексної державної програми щодо підтримки українського шкільництва за кордоном.

Як передає Укрінформ, відповідну заяву у Фейсбуці оприлюднив голова Спілки українців у Португалії, регіональний віцепрезидент Світового конґресу українців у Західній і Південній Європі Павло Садоха.

Зауважується, що суботньо-недільні українські рідні школи, де українська молодь має можливість перебувати в україномовному середовищі, відчувати себе українцями, а також сприяє розвитку українських культурно-освітніх центрів закордоном є основою формування українських громад за кордоном. З іншого боку, функціонування таких центрів є представленням України і української громади у країнах проживання.

На жаль, йдеться в заяві, у країнах новітньої міграції українців (в основному у країнах ЄС) до звичних факторів утримання таких суботніх шкіл (залучення викладачів, орендна плата приміщень, мотивація молоді) з початком російської агресії, долучився і фактор гібридних російських проєктів, зокрема, створення широкої мережі суботніх «інтернаціональних» шкіл, які не ідентифікують себе, як суто російські, але діють в ідеологічній площині спільного пострадянського культурно-політичного простору. До цього долучається перевага Росії в інформаційному просторі та фінансовій підтримці таких гібридних проєктів.

Таким чином, підсумували в СКУ, українські суботні школи у країнах ЄС стали об'єктом гібридної війни Росії проти України.

Читайте також: Українці в Португалії закликали парламент країни засудити політику місцевих комуністів щодо України

«У цьому контексті ми стурбовані тим, що на звернення наших складових організацій у Європі до Міністерства освіти та науки України щодо врегулювання діяльності єдиного, на даний час, державного проєкту (що отримує фінансування і має виключні повноваження), який покликаний підтримати українське шкільництво за кордоном – Міжнародної української школи, не отримуємо відповідей. Запланована на 25 травня 2021 р. зустріч із МЗС і МОН України щодо суботніх/недільних шкіл за кордоном була скасована», – йдеться в заяві.

Понад те, навели приклад в СКУ, відповіддю на звернення складової організації СКУ в Португалії, Спілки українців у Португалії до МОНУ щодо припинення практики підписання Договорів про співпрацю між ЗНЗ «Міжнародна українська школа» та проросійськими суботніми школами закордоном стала відмова у підписанні такого Договору з самою Спілкою українців у Португалії.

У СКУ додали, що окрім політичної, є й інші зауваги з боку громадських організацій Європи, зокрема, щодо організації навчального процесу МУШ.

«Уже неодноразово, відповідні урядові інституції у країнах проживання українців, де проводиться співпраця з МУШ, звертали увагу на недопустимість використання атестатів про середню освіту, виданими МУШ, як заміну місцевої середньої освіти. Останнє може призвести до самого питання функціонування українських суботніх шкіл в країнах Європи», – йдеться в заяві.

Нагадаємо, у португальському Ешторілі в Українській суботній школі Культурно-освітнього центра «Оберіг» при асоціації «Джерело світу» пролунав символічний перший дзвінок.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-