Президент СКУ розповів про участь Конгресу в роботі «Кримської платформи»

Президент СКУ розповів про участь Конгресу в роботі «Кримської платформи»

Укрінформ
Президент СКУ Павло Ґрод розказав про два етапи участі Конгресу в роботі «Кримської платформи»: заохочення діаспорами урядів різних країн до участі в Платформі та конкретна робота у співпраці з МЗС і Меджлісом щодо реалізації рішень установчого Саміту 23 серпня.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це він сказав під час ІІ віртуального форуму СКУ «Єднаємось Україною».

«Найголовніше – ми долучилися до організації «Кримської платформи», разом працювали з МЗС, щоб заохочувати держави, де ми проживаємо, щоб вони долучилися до цієї (ініціативи та підсумкової - ред.) декларації (Платформи – Ред.). Це перший крок», – сказав Ґрод.

У цілому він вважає, що установчий Саміт «Кримської платформи», в якому взяли участь 46 держав, пройшов чудово, «були важливі меседжи» і було продемонстровано, що світ не визнає анексії Криму, «Крим – це Україна». Другий крок – втілення в практичну діяльність ухвалених рішень. «Ми сьогодні зустрічалися з проводом Меджлісу (кримськотатарського народу, – Ред.), як до того щороку зустрічалися з МЗС, щоб напрацювати надалі тактику і стратегію - чим ми маємо займатися», - пояснив Президент СКУ.

Наприклад, за його словами, Світовий конгрес українців буде організовувати по всьому світу парламентські слухання, на яких йтиметься про російську агресію взагалі – не тільки в окупованому Криму, а й на Донбасі. «Бо світ забуває дуже часто про це… Ми бачимо, що зараз в Афганістані (діється – Ред.), і світ про це думає. Ми ж мусимо нагадувати, що «Крим – це Україна», – підкреслив Ґрод.

У ІІ форумі СКУ «Єднаємось Україною» брали участь «представники різних поколінь української діаспори з шести континентів, це люди, які розвивають науку і культуру, бізнес і новітні технології, серед них відомі особистості, правозахисники та публічні дипломати». Йшлося про минуле, сучасне і майбутнє української спільноти у світі.

Ґрод та його співрозмовники спілкувалися з ведучими «Суспільної студії» у Києві. Глобальна дискусія транслювалася з 17:00 наживо в ефірах UA:Перший (до 18:00), UA:Культура, UA:Крим, а також у Фейсбуці.

Як повідомляв Укрінформ, перший віртуальний форум Світового конгресу українців «Єднаємось Україною» відбувся 17 жовтня 2020 року в прямому ефірі телеканалів UA:Культура та UA:Перший, а також онлайн. В межах глобальної дискусії учасники обговорили, що найбільше єднає українців світу.

Нагадаємо, Служба безпеки України та Світовий конґрес українців обговорили можливу співпрацю у протидії гібридній війні, яка ведеться проти нашої країни в інформаційному просторі. 

Фото: СБУ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-