Президент СКУ висловився за надання представникам діаспори українського громадянства

Президент СКУ висловився за надання представникам діаспори українського громадянства

Укрінформ
Президент Світового конґресу українців Павло Ґрод наголосив на необхідності надання представникам діаспори українського громадянства для залучення їх до державної служби та політики в Україні.

Про це він заявив на форумі «Україна 30. Міжнародна політика», повідомляє кореспондент Укрінформу.

Зокрема, Ґрод зазначив, що українці за кордоном хочуть, аби Україна стала демократичною, незалежною, могутньою державою – євроатлантичним партнером.

«Для цього дуже важливо, щоб ми як світова діаспора могли долучитися до розбудови України, і для цього є дуже критичним, щоб ми могли стати громадянами України, і тому ми сильно підтримуємо створення концепції межійного громадянства, де ми можемо стати повними громадянами України, долучитися до розбудови: стати державними службовцями, долучитися навіть у політику», – сказав він.

Читайте також: СКУ привітав із 25-літтям Конституції України та Днем кримськотатарського прапора

Президент СКУ звернув увагу, що подібний досвід існує в успішних країнах світу, Східної Європи та Балтії, де представники діаспори стали громадянами і допомагали в реформуванні та розбудови держави.

«Тому ми сподіваємося, що в цьому році буде прийнятий закон щодо межійного громадянства, щоб дійсно був би український світ. Щоби ми не відчували, що є ці українці, що живуть за кордоном, ці, що в Україні», – підкреслив Ґрод.

Відповідно до Закону «Про закордонних українців», громадяни інших держав можуть набути статусу закордонного українця. Це дає їм право працювати на підприємствах, в установах і організаціях або провадити іншу трудову діяльність на підставах і в порядку, встановлених для громадян України (без отримання дозволу для іноземців на працевлаштування в Україні); на безоплатне оформлення багаторазової візи для відвідання України; на отримання в установленому законом порядку дозволу на імміграцію для постійного проживання поза межами квот на імміграцію; на безоплатне навчання у межах квот прийому до вищих навчальних закладів України в межах обсягів державного замовлення.

Нагадаємо, СКУ напередодні саміту лідерів країн-членів НАТО звернувся з офіційним листом до Генерального секретаря Альянсу Єнса Столтенберга, у якому закликав прискорити роботу з надання Плану дій щодо членства (ПДЧ) для України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-