Українці ФРН просять ПЦУ та УГКЦ допомогти зі збором підписів під петицією про Голодомор

Українці ФРН просять ПЦУ та УГКЦ допомогти зі збором підписів під петицією про Голодомор

Фото
Укрінформ
Активістка з Мюнхена Наталія Ткачук, яка є авторкою петиції про визнання Німеччиною Голодомору 1932-33 рр. геноцидом, надіслала відкриті листи-звернення до предстоятелів Православної української церкви (ПЦУ) митрополита Київського і всієї України Епіфанія та Української греко-католицької церкви (УГКЦ) блаженнішого Святослава (Шевчука) із проханням допомогти у зборі підписів під згаданою петицією.

Скановані копії листів Наталія Ткачук виклала на своїй сторінці у Facebook.

«Прошу Вашого сприяння у поширенні цієї важливої інформації серед усіх парафій Української православної церкви (у  другому листі, відповідно, Української греко-католицької церкви – ред.) в усьому світі. Кожен може долучиттися до підписання, для цього треба зробити кілька простих кроків», - йдеться у кожному з лістів. 

Авторка петиції зазначає важливість зусиль із визнання Голодомору геноцидом для українців як на Батьківщині, так і  за кордоном. За її словами, нинішня петиція на веб-порталі Бундестагу – не перша спроба українців Німеччини на цьому напрмку.

Зазначається, що за перші десять днів петиція зібрала майже 9 тис. підписів із необхідних 50 тисяч (станом на 16:20 10 травня - 9429 підписів - ред.). Тому активістка просить глав ПЦУ та УГКЦ сприяти у поширенні цієї важливої інформації серед парафіян.

Крім того, 11 травня з 12:15 до 14:15 на Марієнплац у Мюнхені усі охочі матимуть змогу підтримати Україну і підписати петицію 89118. "Рахується кожний голос!", - йдеться у повідомленні про подію у соцмережі.

Як повідомляв Укрінформ, петиція зареєстрована на сайті Бундестагу під номером 89118. Збір підписів триватиме до 27.05.2019. Підписувати можуть всі охочі незалежно від країни проживання.

Покрокову інструкцію з підписання петиції розмістила, зокрема, дружина Посла України в Німеччині Світлана Мельник на своїй сторінці у Facebook.

Як відомо, Голодомор 1932–1933 років – геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР. Загальна кількість жертв Голодомору досі не підрахована, окремі історики говорять про цифри від 3 до 7 мільйонів осіб.

У листопаді 2006 року Верховна Рада визнала Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу.

Актом геноциду Голодомор 1932–1933 років в Україні на міждержавному рівні визнають Україна, ще 15 держав-членів ООН і держава Ватикан.

Скан-копії листів: сторінка Natalija Tkachuk у Facebook

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-