Україна вдосконалюватиме взаємодію із закордонними українцями - МЗС

Україна вдосконалюватиме взаємодію із закордонними українцями - МЗС

385
Ukrinform
Уряд України налаштований на зміцнення зв'язків діаспори з материнською державою і протидію розмиванню української ідентичності закордонних українців.

Про це заявив заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар під час виступу на 4-й регіональній конференції Парламентської мережі з питань діаспори Парламентської асамблеї Ради Європи, повідомляє прес-служба МЗС.

"Зусилля уряду України спрямовані на зміцнення зв'язків діаспори з материнською державою, підтримання української самобутності, консолідацію зусиль міжнародної спільноти у протидії російській агресії. У цьому зв'язку вкрай необхідним є зміцнення інституційної спроможності для вдосконалення співпраці з громадами за кордоном... Необхідно протидіяти розмиванню української ідентичності закордонних українців шляхом підтримання діалогу з громадськими організаціями закордонних українців, залученням їх до проведення спільних заходів", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Уряд виділив 75 мільйонів для закордонного українства

Як прикладом такої співпраці у МЗС назвали проведення закордонними дипломатичними установами України спільно з громадськими організаціями закордонних українців міжнародної громадської акції "Запалімо свічку пам'яті!", у рамках якої протягом 85-ти днів символічно передається свічка пам'яті по всьому світу.

У зовнішньополітичному відомстві нагадали, що МЗС, імплементуючи, зокрема, положення Закону України "Про закордонних українців", розробило Державну програму співпраці з закордонними українцями на період до 2020 року, якою визначені пріоритетні завдання і заходи співпраці з громадськими організаціями закордонних українців. Конкретний план дій щодо кожної держави, в якій створені організації закордонних українців, щорічно затверджується МЗС.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>