Річард Нельсон поставить виставу за своєю п'єсою у Театрі на Подолі

Річард Нельсон поставить виставу за своєю п'єсою у Театрі на Подолі

Фото, відео
Укрінформ
У київському Театрі на Подолі 3 й 4 травня відбудеться прем’єра вистави за п’єсою Річарда Нельсона «Тускульські бесіди».

Про це сам американський драматург і режисер повідомив на пресконференції в Медіацентрі Україна - Укрінформ.

За словами Нельсона, у п'єсі він намагався показати, що люди відчувають у житті, вона про людей, які намагаються знайти порозуміння щодо того, що робити далі.

Дія відбувається у 45 році до народження Христа у заможній громаді Тускулі за Римом, де проживають можновладці. «Вони протягом літа намагаються зрозуміти, як їм подолати чи контролювати Юлія Цезаря. Вони переконують себе, йдуть на компроміси з собою, можуть навіть зрадити себе. Все тут крутиться довкола родин, їхніх бесід. Це про людей, про двозначності, з якими нам треба жити», - сказав драматург.

Автор зауважив, що йому дуже цікаво, як відреагує українська аудиторія. Він також підкреслив, що постановку в Україні слід сприймати як самостійний твір, а не адаптацію оригіналу.

Річард Нельсон поставить виставу за своєю п'єсою у Театрі на Подолі / Фото: Тарасов Володимир, Укрінформ

Нельсон також анонсував свій майстер-клас в Театрі на Подолі. «Я спробую донести свої погляди щодо того театру, який я намагаюся творити, розказати, звідки походить моє сприйняття театру... Мені цікаво поспілкуватися з людьми, які працюють у театрі, дізнатися про їхнє розуміння щодо того, що є театр для Києва», - зауважив Нельсон.

Про творчу співпрацю з відомими американським драматургом і режисером розповів директор - художній керівник Київського академічного драматичного театру на Подолі Богдан Бенюк. «Я називаю Річарда Нельсона хірургом. Медики з різних країн приїжджають до нас, щоб допомагати у порятунку тіла, а Нельсон приїхав як медик, який рятує душу. Ми побачимо цю виставу, де пан Річард за допомогою психологічної згоди глядацьких очей досягає певного результату», - сказав він.

Читайте також: Театр із Хмельниччини покаже інтерактивну виставу про Маріуполь за кордоном

Бенюк зауважив, що глядачу завжди цікаво, коли життя народжується просто перед його очима - на сцені.

«Глядач, приходячи на ту чи іншу виставу весь час, не бачить повторів. Він весь час бачить іншу виставу, чого і добивається пан Річард у цих неймовірних бесідах. Те, що вирішує шістка людей у п'єсі, які говорять про своє майбутнє і майбутнє країни, натикається на ці проблеми, які ми вирішуємо щодня. Коли це народжується просто на очах - це є фішка, яку ніколи не виграє кіно», - переконаний директор Театру на Подолі.

Річард Нельсон - американський драматург, письменник, сценарист, режисер і педагог. Лауреат театральної премії Tony та низки значних нагород у галузі драматургії. У його доробку близько 50 постановок, 10 кіносценаріїв та радіоп’єс.

Найвідоміші свої вистави Нельсон поставив у Королівському Шекспірівському театрі у Лондоні, паризькому Театрі дю Солей, у Нью-Йорку (Playwrights Horizons, Old Globe, The Public Theate), Чикаго (Goodman Theatre). Він викладає драматургію в Єльській школі драми.

Як повідомляв Укрінформ, війні в Україні присвятили масштабний театральний фестиваль у Німеччині.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-