МКІП намагатиметься змінювати ставлення українців до читання - Ткаченко

МКІП намагатиметься змінювати ставлення українців до читання - Ткаченко

Укрінформ
Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко привітав із Всесвітнім днем книги та авторського права, запевнивши, що у міністерстві прагнуть змінювати сприйняття українців до читання.

Як передає Укрінформ, про це він написав в Фейсбуці.

«Вітання всім тим, хто достойно представляє сферу в Україні та поза її межами. Всіх, хто пов’язав своє життя з такою складною, але вкрай вагомою галуззю. Автори, що створюють книги, своїм натхненням та вмінням творять цілі світи та осередки знань, якими захоплюються мільйони людей. Аби написати гідну історію, необхідно багато працювати, досліджувати згадані теми та присвячувати величезний власний ресурс. А також на додачу мати неабияку витримку на шляху до публікації», - написав Ткаченко.

Він зазначив, що із нещодавно презентованою Стратегію з промоції читання намагатимуться змінювати сприйняття до читання серед населення. «Зокрема, підвищувати відсоток зацікавлення, а отже і читачів. У період пандемії – це не просто, але можливо», - додав міністр.

Читайте також: У МКІП планують зробити книгу про медіаграмотність для дітей

За словами Ткаченка, підтримку книговидавцям та авторам надає Український інститут книги, що регулярно запускає грантові програми у даних напрямках. Він зазначив, що найближчим часом Верховна Рада розглядатиме внесення змін до закону «Про бібліотеки і бібліотечну справу», який, зокрема, передбачає створення Національної електронної бібліотеки.

«Щодо авторського права – не всі українці розуміють важливість боротьби із піратством, завантажуючи книги нелегально або підтримуючи контрафакт. Проте зрушення тривають. Наша Стратегія з промоції читання, розроблена командою МКІП, має курс також і на зменшення рівню піратства через посилення кримінальної відповідальності. Читати – це модно», - додав Ткаченко.

Як повідомлялося, 23 квітня відзначається Всесвітній день книги і авторського права.

Міністерство культури та інформаційної політики України 19 лютого ініціювало громадське обговорення проєкту Стратегії розвитку читання на 2021 –2025 роки «Читання як життєва стратегія», яке завершилося 19 березня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-