Італійські експерти допоможуть дослідити культурні об’єкти в Україні

Італійські експерти допоможуть дослідити культурні об’єкти в Україні

Укрінформ
Міністерство культури та інформаційної політики запросило італійські реставраційні школи та експертів для спільних наукових досліджень окремих об’єктів української спадщини.

Як передає Укрінформ, про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у Фейсбуці.

"Італійська щирість відчувається навіть через зум-мітинги. Разом зі заступницею з питань європейської інтеграції Світланою Фоменко обговорили з Послом Італії П’єром Франческо Дзадзо такі теми: запросили італійські реставраційні школи та експертів для спільних наукових досліджень окремих об’єктів нашої спадщини. Вже зазначав раніше, що в Україні брак професійних реставраторів, а «Велика реставрація» потребує більше кадрів, ніж ми маємо. До того ж, Україна вже має досвід у співробітництві із Міжнародним центром вивчення питань збереження та відновлення культурних цінностей (ІККРОМ)", - написав Ткаченко.

Читайте також: Ткаченко і Шкарлет обговорили відновлення кафедр реставрації в архітектурних вишах

Ткаченко зазначив, що під час зустрічі обговорили можливості для співпраці у культурних проєктах: театральних, кіно, відновлення замків і заповідників тощо. Відтак, італійська сторона висловила інтерес щодо фільмування на території України.

Також, за його словами, обговорили представлення України на Венеціанській бієнале сучасного мистецтва. Зокрема, сприяння щодо розміщення національного павільйону України на території Арсенале.

Читайте також: Культурна спадщина є фундаментом і основою для всіх інших сфер життя - МКІП

Як повідомляв Укрінформ, МКІП завершило 2 квітня перший прийом заявок на участь у відборі проєктів робіт з реставрації, консервації, ремонту на пам’ятках культурної спадщини, які будуть реалізовані в межах програми «Велике будівництво». Відбір проведе експертна група за допомогою оцінювання та складення рейтингу проєктів упродовж 30 календарних днів від дати отримання документів у повному обсязі від організаційної групи.

У межах програми упродовж трьох років планується відреставрувати та добудувати близько 150 культурних пам'яток в усіх регіонах України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-