У Тернополі започаткують премію імені Івана Марчука

У Тернополі започаткують премію імені Івана Марчука

640
Ukrinform
Рішення про заснування обласної премії імені Івана Марчука та звернення до керівництва держави щодо створення музею художника у Києві ухвалили депутати Тернопільської обласної ради.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Починаючи з цього місяця, на Тернопільщині започатковано обласний конкурс та вручення премії імені Івана Марчука обдарованим дітям краю в галузі образотворчого мистецтва. Крім цього, підтримано ініціативу громади рідного села митця – Москалівки щодо виділення у Києві приміщення для музею народного художника України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка  Івана Марчука», - сказав заступник голови облради Василь Деревляний.

За його словами, селяни упевнені, що музей у Києві зможуть відвідати значно більше людей, ніж в будь-якому обласному центрі чи, тим більше, в  рідному селі художника...

«На нашу думку, така людина заслуговує мати притулок для своїх картин. Хотілося б, щоб держава подбала про них не після смерті художника, а за його життя. Знаємо, що доля кожної роботи надзвичайно турбує митця. Він мріє залишити творчу спадщину у своїй державі і хоче бачити картини не розпорошеними по світу, а сконцентрованими в одному музейному приміщенні. Творче надбання – заслуга   художника, а завдання українського народу зберегти і залишити в Україні цей безцінний скарб», йдеться у Зверненні депутатів облради до Президента України Петра Порошенка та Кабінету Міністрів України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>