Загарбники знищують автентичність ханського палацу в Бахчисараї - експертка

Загарбники знищують автентичність ханського палацу в Бахчисараї - експертка

Укрінформ
«Ремонтно-реставраційні роботи», які проводять російські загарбники у Бахчисарайському ханському палаці, призвели до незворотних змін

Про це в інтерв'ю Укрінформу розповіла ексдиректорка Бахчисарайського історико-культурного заповідника Ельміра Аблялімова.

«Остання інформація, яку ми отримали, свідчить, що незворотні зміни є, ми втрачаємо цю пам'ятку. Із 2017 року на об’єктах комплексу, а їх близько 20, ведуться так звані "ремонтно-реставраційні роботи". Окупанти проводять їх навіть там, де в цьому немає потреби. Як приклад - Дюрбе Діляри-Бікеч (усипальниця біля Південних воріт Бахчисарайського ханського палацу – ред.)», - зазначила Аблялімова.

За її словами, останнім часом ведуться роботи в головному корпусі палацу, де на другому поверсі зберігся Золотий кабінет, або Фруктова кімната, Кирим Ґерай Хана.

Читайте також: Загарбники порушують принципи реставраційних робіт у Бахчисарайському палаці – Аблялімова

«Десь із 2000-х років його не відкривали для відвідувачів через аварійний стан. Стіни другого поверху головного корпусу ніби розкривалися і потребували певних реставраційних рішень. Перше, що зробили окупанти, – оперезали другий поверх металевими скобами, при цьому не захистивши розписів. Потім над головним корпусом встановили величезний каркас. І останній акорд – цієї зими знесли дах Золотого кабінету. Тоді як у цю пору року, коли багато опадів, жодні роботи взагалі не можна проводити», - підкреслила Аблялімова.

Читайте також: Ельміра Аблялімова, ексдиректорка Бахчисарайського історико-культурного заповідника

Ексдиректорка заповідника розповіла, що розпочались роботи в гаремному корпусі палацу.

«Посеред зими в стіні гарему проломили двері, отвір тримають відкритим», - зазначила вона.

Крім того, проводяться так звані археологічні дослідження у Перському дворику.

«Ними керує людина без фахової освіти та жодного досвіду в археології, яка обіймала посаду лаборанта та займалася сайтом заповідника», - зазначила Аблялімова.

Як повідомлялося, міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко закликав ЮНЕСКО звернути увагу на дії її постійного члена - росії, яка руйнує ханський палац у Бахчисараї.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-