
У Запоріжжі археологи досліджують кораблі, що затонули у Дніпрі
У Запоріжжі проходить зимова підводна експедиція, під час якої археологи проводять обстеження затонулих кораблів різних епох з метою занесення їх до Реєстру нерухомих пам’яток України.
01 березня 2021
У Запоріжжі проходить зимова підводна експедиція, під час якої археологи проводять обстеження затонулих кораблів різних епох з метою занесення їх до Реєстру нерухомих пам’яток України.
27 лютого 2021
У Помпеях розкопали повністю збережений візок для урочистих релігійних церемоній I століття н.е.
23 лютого 2021
У Володимирі-Волинському в суботу, 20 лютого, поблизу будівлі міської ради утворилося провалля. Після обстеження з'ясувалося, що воно веде до підземелля, орієнтовно XVIII сторіччя.
21 лютого 2021
У Херсоні майстриня з гончарства із Криму Тетяна Болгарова виготовила кавові піали, зроблені зі зразків, знайдених під час археологічних розкопок на «Кам'янській Січі».
20 лютого 2021
Загадка давнього племені, що жило на Вінниччині тисячу років тому
19 лютого 2021
Гарматний лафет другої половини XVII - початку XVIII ст., піднятий з дна Дніпра в листопаді 2020 року, зберігається в реставраційному ангарі. Для його реставрації потрібно морозильне обладнання, на оренду якого наразі немає грошей.
14 лютого 2021
Єгипетсько-американська група археологів знайшла можливо найдавнішу броварню у світі на території стародавнього міста Абідоса.
13 лютого 2021
Величезні камені, з яких складається Стоунхендж, могли бути спочатку частиною стародавнього пам'ятника, який був розташований у південно-західній частині Уельсу.
09 лютого 2021
Солдат Збройних сил Ізраїлю під час військових навчань випадково знайшов рідкісну монету, якій понад 1 800 років.
08 лютого 2021
Туристи, які завітають до музею Трої у турецькому Чанаккале, зможуть спостерігати за процесом роботи реставраторів у режимі реального часу.
04 лютого 2021
Археологи знайшли у давньоєгипетському селищі Тапосіріс Магна, що недалеко від сучасної Олександрії, унікальну мумію віком 2 тисячі років із золотим язиком.
02 лютого 2021
На околиці міста Полонне Хмельницької області виявили невідоме раніше поселення доби енеоліту - бронзи, про що свідчить знайдена там кераміка.
27 січня 2021
Археологи знайшли на грецькому острові Лесбос скам'яніле дерево, якому 20 мільйонів років.
24 січня 2021
Науковці з Університету Гранади, Університету Севільї та Вищої дослідницької ради Іспанії виявили стародавній кришталевий кинджал під час розкопок на південному заході країни.
20 січня 2021
Знайдений влітку поблизу села Хочине Олевського району Житомирщини унікальний для цих теренів дерев’яний човен-довбанку щодня обробляють спеціальним розчином, аби зберегти його для майбутнього музею-скансену.
Група ізраїльських археологів та волонтерів виявила стародавній напис під час розкопок у селищі ет-Таїба в долині Їзреел.
19 січня 2021
У бюджеті Миколаївської області наразі немає коштів на консервацію скіфського кургану, який незаконно розкопали "чорні археологи", однак питання на контролі обласної влади.
На Закарпатті археологи показали найбільшу золоту знахідку. Це — нашийна прикраса торквес, вагою 544 г, зроблена з трансільванського та уральського золота.
17 січня 2021
У ході розкопок єгипетські археологи виявили поховальний храм, понад 50 дерев’яних саркофагів та п’ятиметровий папірус із зображенням головного божества давньоєгипетської Книги мертвих.
14 січня 2021
Група археологів знайшла найдавніший малюнок тварини в історії людства у печері на індонезійському острові Сулавесі.
13 січня 2021
На території Замкової гори в Ужгороді археологи знайшли монету, котру визнано найраннішою середньовічною нумізматичною памяткою, знайденою на території замку.
12 січня 2021
Археологи знайшли в Центральному Китаї нефритовий виріб у формі цикади, вік якого перевищує 3600 років.
07 січня 2021
Мешканець Запоріжжя знайшов на Хортиці люльку, яка датується ХVІІІ століттям. Знахідку передали Національному заповіднику Хортиця.
04 січня 2021
Залишки храму Афродіти, вік якого становить приблизно 2,5 тисячі років, були знайдені археологами в Урлі, що в турецькій провінції Ізмір, на заході країни.
02 січня 2021
Рештки шерстистого носорога часів льодовикового періоду, виявленого у Сибіру, поблизу притоки річки Тірехтях в Абійському районі Якутії, збереглися краще за інші екземпляри цього виду, знайдені раніше.
Рештки шерстистого носорога часів льодовикового періоду, виявленого у Сибіру, поблизу притоки річки Тірехтях в Абійському районі Якутії, збереглися краще за інші екземпляри цього виду, знайдені раніше.
31 грудня 2020
У відділі Львівського історичного музею "Музей історії України" відкрили виставку з понад 500 археологічними пам’ятками, які презентують світ давніх цивілізацій.
30 грудня 2020
Миколаївщина 2400 років тому входила в систему Великого шовкового шляху, який проходив з Китаю до Європи.
У вантажівці з паркетом з України в Сербії виявили велику археологічну колекцію.
27 грудня 2020
Археологи віднайшли у Помпеях руїни античного магазину, який продавав готову їжу та напої.
26 грудня 2020
Вдруге його шукали понад 30 років, а вперше показали через століття
22 грудня 2020
Херсонському обласному краєзнавчому музею передали артефакти, знайдені на археологічних розкопках цьогоріч.
Невідомі пошкодили пам’ятку археології національного значення у Звенигороді, поліцейські відкрили кримінальне провадження.
Збитки, завдані історико-археологічним цінностям від руйнування "чорними археологами" унікального скіфського кургану на Миколаївщині, становлять 151 мільйон гривень.
21 грудня 2020
На території пам’ятки археології національного значення – городищі літописного міста Звенигород, що неподалік Львова, грабіжники знищили розкопки археологів.
Науковий співробітник Інституту археології НАН України Сергій Теліженко 21 грудня презентував у Попаснянському краєзнавчому музеї авторську брошуру «Археологічні пам’ятки і війна» та передав закладу знахідки, зібрані на Попаснянщині військовим сапером.
20 грудня 2020
Археологи виявили на сході Китаю поселення, історія якого налічує більше 5000 років.
Минає 120 років від початку археологічних розкопок на Харківщині, які відкрили світові Салтівську культуру
01 грудня 2020
Археологи виявили добре збережені рештки штабу римського легіону на кукурудзяному полі неподалік вугільної шахти в Сербії.
Десятки тисяч наскельних малюнків льодовикового періоду виявлені в лісах Амазонки: на них зображені й види тварин, які вимерли ще в древні часи.
27 листопада 2020
Відомий на Чернігівщині аграрій, співвласник ТОВ "Плиски-Агро" Валерій Новицький, узяв під опіку 39 курганів, розташованих на орендованих підприємством землях.
У Таїланді виявлено скелет кита, що майже ідеально зберігся і якому імовірно від 3 до 5 тис. років.
25 листопада 2020
Пиво трипільцям було відоме – в одному з поселень були знайдені залишки забродженого ячменю
24 листопада 2020
Нещодавно публіці презентували дивовижний артефакт – «Трипільську Усмішку» – стародавню миску з двостороннім розписом, дуже схожим на зображення сучасних «смайликів»
Нещодавно публіці презентували дивовижний артефакт – «Трипільську Усмішку» – стародавню миску з двостороннім розписом, дуже схожим на зображення сучасних «смайликів»
У Запоріжжі презентували унікальну гідроархеологічну знахідку, яку виявили на дні р. Дніпро - дубовий лафет. Подібні знахідки не відомі в межах України.
Британський археолог Кен Дарк із Університету Редінга заявляє, що розкопав місце, що було свого часу домом, у якому провів своє дитинство Ісус Христос.
22 листопада 2020
Археологи виявили поблизу стародавнього італійського міста Помпеї останки двох загиблих у результаті виверження вулкана Везувій в 79-ому році.
19 листопада 2020
Група дослідників з Китаю і США нещодавно знайшла в повіті Чжанпу провінції Фуцзянь на сході Китаю скам'янілі плоди непальської сливи, вік яких налічує 15 мільйонів років.
17 листопада 2020
У Запоріжжі на острові Хортиця в Совутиній балці археологи знайшли козацькі зимівники 18 століття. Дослідники кажуть, що подібних знахідок не було вже 30 років.
Під офісною будівлею в центрі Рима археологи знайшли рештки розкішного будинку та саду римського імператора Калігули.
14 листопада 2020
Скіфський воїн, поховання якого віком 2500 років виявила у Запоріжжі археологічна експедиція Національного заповідника "Хортиця", був лучником, кочівником, більшість часу проводив на коні й мав високий зріст.
Археологічна експедиція Національного заповідника «Хортиця» у Запоріжжі виявила на території острова унікальне поховання скіфського воїна, вік якого близько 2500 років.
13 листопада 2020
У Миколаєві упорядкували територію городища стародавніх кіммерійців «Дикий Сад», яке готується стати музеєм просто неба.
12 листопада 2020
На Полтавщині при розкопках поселення Решетилівка-ІІІ археологи знайшли ковзани із кістки, які попередньо датуються Х-ХІІІ ст.
11 листопада 2020
Знайдений на Житомирщині унікальний Городницький скарб доставили до Національного музею історії України, фахівці якого проведуть його дослідження.
09 листопада 2020
У Коростишівському районі Житомирщини виявили розграбований курган, походження якого мають з’ясувати фахівці.
У турецькій провінції Айдин, що на заході країни, у "чорних" археологів відібрали унікальну археологічну знахідку - саркофаг, вік якого сьановить 2,5 тисячі років.
04 листопада 2020
На Миколаївщині у селі Скобелеве Казанківського району ведеться незаконне розкопування унікального кургану, який належить до Висунської групи царських скіфських поховань.
02 листопада 2020
На Миколаївщині в межах заходу "Море повертає" Очаківському краєзнавчому музею передали археологічні знахідки, підняті з дна Чорного моря.