«Слідство» в окупованому Криму ігнорує заяви Енвера Кроша про тортури – адвокат

«Слідство» в окупованому Криму ігнорує заяви Енвера Кроша про тортури – адвокат

Укрінформ
Адвокат Еміль Курбедінов заявив, що слідство не реагує на заяви кримського татарина Енвера Кроша про побиття та тортури, які мали місце в автівці ФСБ під час його затримання.

Про це “Кримській солідарності” заявив захисник Енвера Кроша Еміль Курбедінов, передає Укрінформ.

“Адвокат Еміль Курбедінов повідомив, що слідчий поки що жодним чином не відреагував на заяви про побиття та тортури затриманого кримського татарина Енвера Кроша у автомобілі ФСБ”, - йдеться в дописі.

Курбедінов клопотав про негайну судово-медичну експертизу щодо наявності побоїв у Кроша. За даними адвоката, кримського татарина під час обшуків затримали, помістили до автомобіля і на шляху до відділення ФСБ били та знущались.

“Слідчий зобов’язаний на це реагувати — передати цей матеріал до воєнно-слідчого комітету. Терміново мали провести судово-медичну експертизу на наявність побоїв, їхній характер і так далі. Але досі стосовно Енвера таких дій не було проведено”, - повідомив Курбедінов.

Як повідомляв Укрінформ, затриманого у справі Хізб ут-Тахрір кримського татарина Енвера Кроша били півтори години, відповідальність за це несе співробітник фсб.

11 серпня у Джанкої та Джанкойському районі відбулися масові обшуки у кримськотатарських мусульманських активістів та кореспондента «Кримської солідарності» Вілена Темер'янова. Адвокатів на слідчі дії не було допущено.

Читайте також: Кримськотатарський ресурсний центр закликає світ визнати росію державою-терористом

Ісламську політичну партію «Хізб ут-Тахрір» було визнано терористичною 14 лютого 2003 року Верховним судом російської федерації у закритому судовому засіданні. Правозахисники вважають, що це рішення винесено необґрунтовано, з порушенням гласності та рівності сторін, оскільки у закритому процесі брала участь лише сторона обвинувачення - фсб.

В Україні діяльність партії не заборонена, активісти організації займалися випуском газети, могли відкрито говорити у ЗМІ та проводити масові публічні заходи.

Фото: zmina.info

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-