Від 2014 року близько 30 тисяч кримських татар були змушені виїхати з півострова

Від 2014 року близько 30 тисяч кримських татар були змушені виїхати з півострова

Укрінформ
Від 2014 року близько 30 тисяч кримських татар були змушені виїхати з тимчасово окупованого Криму.

Про це повідомив прокурор Автономної Республіки Крим і міста Севастополя Ігор Поночовний у Фейсбуці, передає Укрінформ.

Прокурор АРК нагадав, що у травні прокуратура спільно з громадськими організаціями направила до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду чергові докази вчинення рф злочинів проти людяності на території Криму. У вже дванадцятому інформаційному повідомленні містяться докази систематичного переслідування кримських татар за політичними, етнічними та релігійними ознаками, що вчиняються на півострові.

"Прокурорами та правозахисниками встановлено, що з 2014 року близько 30 тисяч кримських татар були змушені залишити територію півострова через створені нестерпні умови проживання, переслідування тощо; 22 активісти викрадені або зникли безвісти; катувань зазнавали щонайменше 18 кримських татар", - зазначив Поночовний.

Читайте також: Перед будівлею МЗС України підняли кримськотатарський прапор

За його інформацією, з 2014 року в окупованому Криму понад 200 осіб переслідують з політичних мотивів, щонайменше 136 утримуються як політв’язні. Водночас 75% обшуків, проведених окупантами у Криму, припадає на кримських татар, які становлять майже 83% від усіх затриманих.

Прокурор АРК також нагадав, що щонайменше 50 кримськотатарських активістів на півострові отримали "попередження" про заборону участі у заходах з нагоди Дня кримськотатарського прапора.

При цьому від початку окупації півострова мирні зібрання у Криму дозволені тільки лояльним до держави-агресора громадянам.

Поночовний наголосив, що рф та її окупаційна адміністрація систематично порушують права корінного народу Криму – кримських татар, намагаючись такими методами придушити опір незгодних з окупацією громадян України та нагадуючи нелояльним групам населення про наслідки протидії російській окупаційній політиці.

Читайте також: Для москви українці і кримські татари були і залишаються ворогами

"Ніщо не вічне: імперії падають, бункери руйнуються, а отже, і бумеранг кримінальної відповідальності обов’язково дістане рф", - переконаний прокурор АРК.

Як повідомлялося, 26 червня відзначається День кримськотатарського прапора.

Фото: Igor Ponochovnyi

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-