У Туреччині запевнили, що не визнають окупацію Криму

У Туреччині запевнили, що не визнають окупацію Криму

Фото
Укрінформ
Туреччина підтримує територіальну цілісність, суверенітет України та не визнає тимчасової окупації Кримського півострова, постійно декларує свою позицію як в рамках міжнародних організацій, так і при всіх інших нагодах.

Про це йшлося в ході зустрічей українських парламентаріїв в рамках візиту складу депутатської групи Верховної Ради з міжпарламентських зв’язків з Туреччиною до Анкари та Стамбула, повідомляє власкор Укрінформу.

«Турецька держава, як і турецький народ, не приймаємо окупацію Криму і за кожної нагоди відкрито заявляємо про це як Росії, так і світовій спільноті... Дружні відносини між нашими країнами є значним внеском у стабільність та мир в регіоні і в усьому світі», - сказав на зустрічі з українськими парламентаріями радник президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана Ялчин Топчу.

Він відзначив роль кримськотатрського народу та інших тюркських етносів як «золотого містка» у відносинах між Україною та Туреччиною.

«Ми з самого початку заявили про невизнання окупації Криму, про що неодноразово заявляв наш президент, й далі дотримуємося такої позиції», - наголосив в коментарі журналістам голова групи дружби з Україною в турецькому парламенті Тугрул Тюркеш.

За його словами, нині триває робота в рамках Кримської платформи, ведеться підготовка різних програм.

Як було наголошено на зустрічах в турецькому парламенті та МЗС, Туреччина продовжує уважно стежити за ситуацією навколо України.

Як повідомляв Укрінформ, 12-13 січня відбувся візит до Туреччини членів депутатської групи Верховної Ради з міжпарламентських зв’язків з Туреччиною. Програма візиту пепедбачала відвідання двох міст - Анкари й Стамбула.

В Анкарі представники ВР зустрілися зі головою Великих національних зборів (парламенту) Туреччини Мустафою Шентопом, радником президента Туреччини Ялчином Топчу, головою та членами українсько-турецької міжпарламентської групи дружби, головою турецької парламентської делегації в ПАРЄ Ахметом Їлдизом, головою комітету у закордонних справах парламенту Туреччини Акіфом Киличем, заступником міністра закордонних справ Явузом Селімом Кираном.

У Стамбулі українські парламентарії зустрілися зі Вселенським Патріархом Варфоломієм та відвідали виробниче підприємство Baykar Teknolojileri.

Фото Ольги Будник, Укрінформ

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-