У фігуранта кримської «справи Хізб ут-Тахрір» Гафарова погіршився стан здоров’я

У фігуранта кримської «справи Хізб ут-Тахрір» Гафарова погіршився стан здоров’я

Укрінформ
Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що у заарештованого фігуранта сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» Джеміля Гафарова суттєво погіршився стан здоров’я.

Про це Денісова повідомила у Фейсбуці, передає Укрінформ.

«У нього загострилася ниркова хвороба. Проте, керівництво СІЗО-5 Ростова-на-Дону, де він утримується, ігнорує звернення політв’язня та не надає жодної медичної допомоги. Політв’язень скаржиться, що фельдшер його відвідує вкрай рідко та обмежується призначенням валідолу. Востаннє аналізи крові та сечі в у Джеміля відбиралися чотири місяці тому. Єдине, що підтримує чоловіка, – це ліки, які надсилають рідні», – йдеться у дописі.

Омбудсмен каже, що «чоловік щомісяця звертається зі скаргами до «ГУ ФСИН по Ростовской области», прокурора та начальника медико-санітарної частини №61, але вони ігнорують його проблеми».

«Своїми незаконними діями керівництво слідчого ізолятора порушило права Джеміля Гафарова на життя, охорону здоров’я та медичну допомогу, які закріплені 2 статтею Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, а також 22-м пунктом Мінімальних стандартних правил поводження з ув’язненими, схвалених Економічною і Соціальною радою ООН. Звертаюся до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з вимогою терміново вжити заходи щодо відновлення прав громадянина України, зокрема невідкладно провести повне медичне обстеження з подальшим призначенням відповідного лікування», – вказала Денісова.

Органи російської пенітенціарної системи публічно не коментують повідомлення про стан Гафарова.

Нагадаємо: 59-річний Джеміль Гафаров з 27 березня 2019 року перебуває у СІЗО за підозрою у «тероризмі». Йому інкримінують участь у партії «Хізб ут-Тахрір», забороненій в Росії та окупованому нею Криму. Гафаров -  людина з інвалідністю другої групи, його тримання в ізоляторі пов'язане з ризиком для життя. Йому загрожує від 10 до 20 років позбавлення волі.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-