Активісти зафіксували 73 затримання й 16 арештів за місяць в окупованому Криму

Активісти зафіксували 73 затримання й 16 арештів за місяць в окупованому Криму

Укрінформ
У жовтні 2021 року в окупованому Криму зафіксували 16 арештів, 73 затримання та ряд інших порушень прав людини.

Звіт про них опубліковано на сайті Кримськотатарського ресурсного центру, передає Укрінформ.

«За звітний період зафіксовано три обшуки, 73 затриманих/утримуваних, 16 арештів, 73 випадки допитів, опитувань та «бесід», - повідомляє Кримськотатарський ресурсний центр.

Крім того, КРЦ інформує про незаконне етапування за межі Криму Івана Яцкіна, про 40 випадків винесення штрафів активістам і 47 фактів порушення права на справедливий суд. Повідомляється також про чотири випадки порушення права на найвищий досяжний рівень фізичного і психічного здоров'я.

Відзначається, що всі політично мотивовані обшуки та затримання з подальшими допитами, штрафи, а також порушення права на найвищий досяжний рівень фізичного і психічного здоров'я були допущені щодо кримських татар.

За даними КРЦ, у жовтні було зафіксовано чотири випадки поміщення у штрафний ізолятор політв'язнів Андрія Захтея, Асана Ахтемова і Теймура Абдуллаєва (двічі).

За звітний період незаконно помістили до психіатричної лікарні першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова.

Крім того, скарги на грубе поводження, погані умови тримання та ігнорування адміністрації на запити у місцях позбавлення волі надійшли від політв'язнів Олега Приходька, Айдера Джаппарова, Руслана Месутова, Сервера Мустафаєва, Сейрана Салієва, Ленура Халілова, Ельдара Кантемірова, Руслана Нагаєва, Тимура Ібрагімова, Сервера Зекір'яєва та Сулеймана Асанова.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-