Штати і Євросоюз в ОБСЄ засудили перепис населення в окупованому Криму

Штати і Євросоюз в ОБСЄ засудили перепис населення в окупованому Криму

Укрінформ
США занепокоєні наміром РФ провести перепис населення у тимчасово окупованому Криму, вважаючи це черговим проявом дій Москви, спрямованих на підрив суверенітету України.

Як передає власний кореспондент Укрінформу, про це заявила тимчасово повірена у справах США при ОБСЄ Кортні Острієн під час засідання Постійної ради цієї організації у Відні.

"Ми занепокоєні планом Російської Федерації провести без дозволу України всеросійський перепис населення з 15 жовтня до 14 листопада в окупованому Криму. Перепис населення є ще одним проявом кампанії Росії з підриву суверенітету України", - заявила вона.

Дипломат наголосила, що США як підписант спільної декларації Кримської платформи підтверджують: Крим - це Україна.

"Сполучені Штати підтримують суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів. Ми не визнаємо і ніколи не визнаємо анексію Криму Росією", - вказала Острієн.

Вона також нагадала, що санкції, пов'язані з Кримом, "залишатимуться чинними, допоки Росія не поверне Україні повний контроль над півостровом".

Читайте також: Штати звинуватили Росію у блокуванні прогресу в ТКГ

З відповідною заявою під час засідання Постійної ради ОБСЄ виступив і Євросоюз.

"ЄС засуджує рішення Російської Федерації провести з 15 жовтня до 14 листопада перепис населення на незаконно анексованій українській території Криму та Севастополя, а також розпочати чергову призовну кампанію 1 жовтня", - йдеться у заяві.

У ЄС закликали Росію припинити всі порушення міжнародного (у тому числі гуманітарного) права.

"Європейський Союз продовжить працювати над мирним припиненням незаконної анексії півострова Росією, як це було підтверджено на першому саміті Міжнародної Кримської платформи 23 серпня", - зазначається в документі.

Читайте також: Переписом населення у Криму Росія хоче узаконити демографічні зміни - Україна в ОБСЄ

Окремо в ЄС привернули увагу до порушень прав людини та основних свобод у тимчасово окупованому Росією Криму: "Ми засуджуємо нещодавні масові затримання кримських татар за сфабрикованими звинуваченнями та використання, як повідомляється, каральної психіатрії проти їхнього ув’язненого лідера Нарімана Джелялова. Ми закликаємо до негайного звільнення усіх затриманих і засуджених з порушенням міжнародного права, включаючи Нарімана Джелялова, Олега Приходька, Галину Довгополу та інших громадян України, яких переслідують за висловлення незгоди та відкриту опозицію до незаконної анексії Криму Росією", - наголошується у заяві Євросоюзу.

Як повідомляв Укрінформ, в МЗС заявили, що Україна засуджує проведення РФ всеросійського перепису населення на території тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим та Севастополя.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-