Україна засуджує проведення перепису населення у Криму

Україна засуджує проведення перепису населення у Криму

Заява
Укрінформ
Україна засуджує проведення Російською Федерацією всеросійського перепису населення на території тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим та м. Севастополь.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ.

«Такі дії РФ спрямовані проти державного суверенітету і територіальної цілісності України та є продовженням намагань легітимізувати спробу анексії тимчасово окупованого Криму, поширити на його територію дію російського законодавства. Проведення перепису на тимчасово окупованій території є недружнім актом щодо нашої держави, і ми залишаємо за собою право застосування реторсій», - заявили у МЗС.

Наголошується, що, відповідно до положень резолюції Генасамблеї ООН 68/262, так званий «референдум» у Криму, проведений російською окупаційною адміністрацією 16 березня 2014 року, не має юридичної сили і не може стати підставою для будь-якої зміни статусу Кримського півострова. Зокрема, «референдум» не може слугувати підставою для відображення результатів перепису населення в окупованому Криму як частини загальноросійського перепису.

У МЗС нагадали, що учасники міжнародної Кримської платформи у Спільній декларації вкотре підтвердили невизнання будь-якої зміни статусу Автономної Республіки Крим та м.Севастополь, які є невід’ємною частиною території України. Учасники Кримської платформи рішуче протидіятимуть будь-яким одностороннім спробам змінити міжнародний порядок, заснований на верховенстві права.

МЗС наголошує, що основою для оцінки ситуації в Криму може бути лише неупереджений та об’єктивний моніторинг з боку міжнародних організацій, які мають відповідний мандат, що здійснюється відповідно до законодавства України та норм міжнародного права, а також правозахисних неурядових організацій.

Україна закликає міжнародне співтовариство засудити проведення Росією всеросійського перепису населення на тимчасово окупованій території України, не визнавати і не використовувати його результати.

Читайте також: «Суд» в окупованому Криму засудив обвинуваченого у «шпигунстві» до 12 років

Як повідомлялося, 14 жовтня виконавча рада ЮНЕСКО ухвалила рішення про те, що генеральний директор організації Одрі Азулай має представити наступну доповідь про ситуацію у тимчасово окупованому Криму за результатами моніторингу на 215-й сесії Ради.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-