У парламенті Чехії засудили затримання Росією кримських татар

У парламенті Чехії засудили затримання Росією кримських татар

Заява
Укрінформ
Група депутатів обох палат парламенту Чеської Республіки засудили затримання першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова та ще чотирьох кримських татар.

Про це йдеться у заяві, яку оприлюднили 10 вересня на сайті Сенату Чеської Республіки, повідомляє Укрінформ.  

«Ми – сенатори і сенаторки, депутати та депутатки Парламенту Чеської Республіки, що нижче підписалися (загалом 26 політиків – ред.), – рішуче засуджуємо арешт першого заступника голови Меджлісу кримських татар пана Нарімана Джелялова в Криму 4 вересня 2021 року», - йдеться у заяві.

Разом із Джеляловим було затримано ще чотирьох невинних людей. Після двох днів утримання у ФСБ суд залишив Нарімана Джелялова під вартою – йому загрожує більше десяти років позбавлення волі.

Читайте також: Україна в ООН закликає світ реагувати на затримання Джелялова в окупованому Криму

У березні 2020 року Наріман Джелялов прийняв запрошення виступити на семінарі про стан прав людини в тимчасово окупованому Криму в Сенаті (верхній палаті Парламенту) Чеської Республіки, нагадують парламентарії. З його вуст звучали слова громадянина, що ненасильницькими методами виступає на захист прав людини, дотримання міжнародного права та виконання міжнародних зобов’язань, що їх взяла на себе Російська Федерація.

«З великим занепокоєнням спостерігаємо за безпідставними спробами представити пана Джелялова як екстреміста та засуджуємо політичні репресії з боку влади Російської Федерації», - підкреслюють підписанти.

Читайте також: Рада закликає світ засудити нову хвилю репресій в окупованому Криму

Вони називають цей арешт «цинічною реакцією Російської Федерації на нещодавнє засідання Кримської платформи в Києві, участь у якому взяв також голова Сенату Чеської Республіки, де, зокрема, обговорювалося і становище кримських татар у Криму». «Переслідування пана Джелялова вважаємо грубим порушенням демократичних принципів та свободи слова», - підкреслюються у заяві.

Регулярні доповіді та заяви Європейського Союзу, Генеральної Асамблеї ООН та Верховного комісара ООН з прав людини неодноразово вказували на систематичні порушення Російською Федерацією міжнародних зобов’язань, міжнародного права, основоположних прав людини та прав меншин на півострові, зазначається у заяві. Доказом цього є й останні репресії проти Джелялова та інших осіб, резюмують депутати. Вони закликають Російську Федерацію негайно звільнити Джелялова та ще чотирьох затриманих осіб, а також вимагають звільнити понад сто інших політв’язнів у Криму, включно з тими, хто протиправно утримується у в’язницях Російської Федерації.

Читайте також: Джелялов написав адвокату про затримання, мішок на голові та очну ставку у ФСБ

До уряду Чеської Республіки чеські парламентарії звернулись із закликом домагатися звільнення цих політичних в’язнів в рамках ЄС та ініціювати подальші скоординовані кроки держав-членів ЄС.

Ініціатором підготовки заяви, як пояснили в Посольстві України в ЧР у Фейсбуці, став чеський сенатор, кандидат у президенти Чехії на виборах у 2018 році Марек Гілшер.  

«Я мав честь особисто познайомитися з Наріманом Джеляловим у березні минулого року в чеському Сенаті й поспілкуватися з ним про ситуацію з правами людини в Криму. Ми цінуємо його відвагу виступати на захист основоположних громадянських прав. Цією заявою ми хочемо підтримати Нарімана Джелялова в тяжку хвилину й продемонструвати російським органам, що ми знаємо про його переслідування і будемо робити все можливе, щоб вони не пройшли непоміченими», – прокоментував свою ініціативу Гілшер.

Читайте також: Справа Нарімана Джелялова. Розповідь незаконно ув'язненого

«Неприпустимо, щоб будь-кому загрожувало ув’язнення чи інше покарання за захист прав людини. Наріман Джелялов – ще один з політичних в’язнів, ув’язнених лише за те, що вони незгодні з агресивною політикою Путіна. Жодних інших підстав для ув’язнення немає, це лише спроба змусити мовчати тих, хто вказує на порушення Кремлем прав людини і міжнародних зобов’язань», – наголосила депутатка Палати депутатів Гелена Лангшалдова, яка також підписала заяву.

Заява оприлюднена чеською, українською та англійською мовами.

Фото: senat.cz

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-