«Кримська платформа» об'єднає усі зусилля для деокупації та захисту корінних народів - ОП

«Кримська платформа» об'єднає усі зусилля для деокупації та захисту корінних народів - ОП

Укрінформ
Для України питання захисту корінних народів стоїть особливо гостро через окупацію Росією Кримського півострова, а ініціатива "Кримська платфрома" об'єднає національні та міжнародні зусилля для деокупації та захисту корінних народів.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Офіс Президента у Телеграмі з нагоди Міжнародного дня корінних народів світу.

Зокрема зауважують, що саме на території Кримського півострова сформувалися такі народи, як кримські татари, караїми та кримчаки.

"Цього дня Україна вкотре акцентує увагу міжнародної спільноти на необхідності активно боротися за повернення Криму під контроль нашої держави. Всі демократичні країни, які поважають права людини, запрошені долучитися до роботи установчого саміту ініціативи «Кримська платформа», яка об’єднає всі наявні національні та міжнародні зусилля з деокупації українського півострова та захисту прав корінних народів, що сформувалися на його території", - йдеться у повідомленні.

В ОП звертають увагу, що перебуваючи під російською окупацією, кримськотатарський народ зазнає масових утисків і переслідувань за позицію несприйняття окупації та підтримку територіальної цілісності й суверенітету України. Вбивства, насильницькі зникнення, катування, свавільні обшуки та затримання, безпідставні звинувачення та засудження, заборона діяльності представницьких органів корінних народів та знищення свободи слова – такі методи використовує окупаційна влада, щоб зламати спротив кримськотатарського та інших народів на Кримському півострові.

Читайте також: Успіх Кримської платформи залежить у першу чергу від самих українців - британський аналітик

Тому Українська держава бачить своїм головним завданням звільнення тимчасово окупованого Криму та захист корінних народів від переслідувань.

Крім того, в Офісі Президента нагадують, що 26 лютого 2020 року Президент Володимир Зеленський підписав Указ «Про День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя», яким вшановується мужність і героїзм громадян України, котрі проживають на тимчасово окупованій території, у відстоюванні територіальної цілісності України. А 26 лютого цього року був підписаний Указ «Про окремі заходи, спрямовані на деокупацію та реінтеграцію тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя», яким, серед іншого, уряду доручено розробити й затвердити Стратегію розвитку кримськотатарської мови на 2022-2032 роки та забезпечити першочергові заходи з розвитку кримськотатарської мови, зокрема, затвердження алфавіту на основі латинської графіки.

Також у травні 2021-го з ініціативи Володимира Зеленського Верховна Рада ухвалила Закон «Про корінні народи України», який регулює захист прав та інтересів корінних народів.

Читайте також: Меджліс: Відновлення прав корінних народів України - ключовий інструмент деокупації Криму

Як повідомляв Укрінформ, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба 6 серпня заявив, що вже 33 країни підтвердили участь в установчому саміті Кримської платформи, запланованому на 23 серпня.

9 серпня за ініціативою ООН, відзначається Міжнародний день корінних народів світу. Саме в цей день у 1982 році вперше відбулось засідання Робочої групи з питань корінних народів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-