Україна в ОБСЄ: Кількість незаконних затримань в окупованому Криму зросла втричі

Україна в ОБСЄ: Кількість незаконних затримань в окупованому Криму зросла втричі

Укрінформ
Протягом першої половини 2021 року кількість незаконних затримань в тимчасово окупованому Криму зросла до 156, що втричі більше за відповідний показник минулого року.

Як передає кореспондент Укрінформ, увагу до зростаючого рівня переслідувань в Криму привернув Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк під час засідання Постійної ради ОБСЄ у четвер, 29 липня.

"За даними, зібраними неурядовою організацією "Кримськотатарський ресурсний центр", у першій половині 2021 року кількість незаконних обшуків, проведених російськими окупантами у будинках жителів Криму, досягла 33 проти 23 у першій половині 2020 року. Кількість незаконних затримань зросла ще більше – з 48 до 156, порівняно з аналогічним періодом минулого року", - поінформував іноземних колег український посол.

Читайте також: Кількість арештів в окупованому Криму за чотири роки зросла у більш як у 15 разів

Він повідомив, що висунуті проти цих людей обвинувачення "ґрунтувалися, насамперед, на твердженнях про приналежність їх до заборонених у Росії організацій, заперечення примусового призову на військову службу, так званого "тероризму" або навіть "державної зради".

"Ми рішуче засуджуємо політику Росії примусити замовчати голоси незгідних у тимчасово окупованих районах України. Нагадуємо російській стороні, що місцеве цивільне населення захищене нормами міжнародного гуманітарного права. Настав час, щоб Росія нарешті їх вивчила", - заявив Цимбалюк.

Читайте також: Сотні арештів та обшуки: правозахисник розповів про арешти в окупованому Криму

Як відомо, Україна має намір запустити 23 серпня “Кримську платформу” - новий консультативний та координаційний формат з метою підвищення ефективності міжнародного реагування на окупацію Криму, посилення міжнародного тиску на Росію, запобігання подальшим порушенням прав людини та захисту жертв окупаційного режиму, а також досягнення головної мети - деокупації півострова та повернення його Україні.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-