Цинічні переслідування: Денісова заявила про нові судилища в РФ над кримськими татарами

Цинічні переслідування: Денісова заявила про нові судилища в РФ над кримськими татарами

Укрінформ
У Південному окружному військовому суді в Ростові-на-Дону 29 липня відбудеться два судових засідання у так званій «справі Хізб ут-Тахрір».

Як передає Укрінформ, про це у Телеграмі повідомила уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова. 

Зазначається, що судові засідання відбудуться стосовно учасників так званої «алуштинської групи», до якої входять Ельдар Кантимиров, Руслан Месутов, Руслан Нагаєв і Ленур Халілов, під час якого очікується продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. А також стосовно учасників «третьої бахчисарайської групи», до якої входять Сейтумер Сейтумеров, Осман Сейтумеров, Амет Сулейманов і Рустем Сейтмеметов, під час якого очікується розгляд справи по суті.

Читайте також: Політв’язень Шихаметов потребує термінового медобстеження – Денісова

Денісова зазначила, що кримських татар країна-окупант звинувачує в причетності до діяльності «Хізб ут-Тахрір» - міжнародної релігійно-політичної організації, визнаної в Росії терористичною, але діючої без обмежень на рівні національних законодавств багатьох країн, у тому числі й України.

«РФ вдається до цинічних переслідувань з метою припинення релігійної діяльності кримських татар, а також придушення громадянської активності жителів тимчасово окупованого Криму», - заявила вона.

Читайте також: Російський суд продовжив арешт кримськотатарському активісту Зіядінову до 3 листопада

Денісова також закликала генерального консула України в Ростові-на-Дону Тараса Малишевського, міжнародні правозахисні організації відвідати незаконні судилища задля недопущення порушення прав незаконно утримуваних громадян України, а також сприяння забезпеченню права на захист і справедливий суд.

Як повідомляв Укрінформ, 28 липня у Південному окружному військовому суді в Ростові-на-Дону відбулося судове засідання у так званій «справі Хізб ут-Тахрір» стосовно учасників «другої сімферопольської групи», до якої входять Тофік Абдулгазієв, Владлен Абдулкадиров, Іззет Абдуллаєв, Меджит Абдурахманов та Білял Аділов.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-