Глава МЗС Естонії підтвердила участь країни у саміті Кримської платформи

Глава МЗС Естонії підтвердила участь країни у саміті Кримської платформи

Укрінформ
Міністр закордонних справ Естонії Ева-Марія Лійметс підтвердила участь Естонії у саміті «Кримської платформи» 23 серпня.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це вона заявила на брифінгу за підсумками переговорів міністрів закордонних справ Литви, Латвії та Естонії з очільником МЗС України Дмитром Кулебою в Києві.

“Естонія підтримує Кримську платформу, ініціативу України, для того, щоб активізувати міжнародну відповідь окупації, і ми з нетерпінням чекаємо участі в наступному заході на найвищому рівні в серпні цього року”, - сказала Лійметс.

Окремо вона запевнила Україну у підтримці з боку Естонії.

“Естонія буде надавати підтримку Україні. Ми продовжуємо співпрацю в різних сферах. Наприклад, децентралізації, розвиток електронних послуг, належного урядування, наданні додаткових можливостей для внутрішньо переміщених осіб, а також у сфері оборони та безпеки”, - наголосила міністр.

Вона також акцентувала і на одностайній підтримці України та об’єднаній позиції всіх сорантиків НАТО.

Читайте також: Україна ніколи не буде сама – глави МЗС країн Балтії

Як повідомляв Укрінформ, глави МЗС Естонії, Латвії та Литви 15 квітня відвідують Україну зі спільним робочим візитом на запрошення Дмитра Кулеби, щоб продемонструвати солідарність з Україною на тлі дестабілізуючих дій Російської Федерації.

Кримська платформа - новий консультативний та координаційний формат, ініційований Україною з метою підвищення ефективності міжнародного реагування на окупацію Криму, відповіді зростаючим безпековим викликам, посилення міжнародного тиску на Росію, запобігання подальшим порушенням прав людини та захисту жертв окупаційного режиму, а також досягнення головної мети - деокупації Криму та повернення його Україні.

Читайте також: Кулеба відповів на російські погрози Україні «двома фразами»

Україна активно пропонує країнам взяти участь у діяльності міжнародної ініціативи «Кримська платформа». Естонія вперше заявила про підтримку і свою участь у листопаді 2020 року.

Перший саміт міжнародної «Кримської платформи» запланований напередодні Дня Незалежності України, 23 серпня 2021 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-