Росія торік незаконно депортувала з окупованого Криму щонайменше 178 осіб - ООН

Росія торік незаконно депортувала з окупованого Криму щонайменше 178 осіб - ООН

Доповідь
Укрінформ
Російські "суди" в окупованому Криму торік видали незаконні накази про депортацію та примусове переміщення щонайменше 178 осіб, у тому числі 105 громадян України.

Про це розповіла голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матильда Богнер під час презентації 31-ї доповіді про ситуацію з правами людини в країні, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Вона поінформувала, що Моніторингова місія ООН з прав людини продовжувала фіксувати в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі (Україна) порушення Російською Федерацією як державою-окупантом міжнародних норм і прав людини і міжнародного гуманітарного права. Зокрема, Богнер звернула увагу на те, що Православна Церква України зазнає щоразу більшого тиску з можливою втратою своїх найбільших культових споруд в окупованому Криму, під тиском опинилися також представники інших віросповідань на півострові.

Читайте також: ОБСЄ закликали приділити більше уваги переслідуванню журналістів у Криму та на Донбасі

"Депортації та примусові переміщення також тривали. У 2020 році суди в Криму видали накази про депортацію та примусове переміщення щонайменше 178 осіб, які за російським еміграційним законодавством вважаються іноземцями, зокрема 105 громадян України. УВКПЛ (Управління Верховного комісара з прав людини — ред.) нагадує, що міжнародним гуманітарним правом забороняється примусове індивідуальне та масове переміщення або депортація осіб, які перебувають під захистом, з окупованої території на територію окупаційної держави або іншої країни незалежно від мотивів", - сказала Богнер.

Читайте також: Штати в ООН: агресія Росії проти України далека від завершення

Голова Моніторингової місії ООН зауважила, що УВКПЛ також стурбоване подальшими повідомленнями про невідповідні умови тримання у пенітенціарних установах в окупованому Криму та в РФ, куди були депортовані для відбування покарання нинішні та колишні в'язні.

"Ми також висловлюємо стурбованість триманням під вартою без зв'язків із зовнішнім світом кримських ув'язнених, які відбувають покарання у Російській Федерації. Тримання під вартою без зв'язків із зовнішнім світом... неодноразово визнавалося як форма катувань", - акцентувала вона.

Читайте також: Екологічну ситуацію на окупованих Донбасі й Криму пропонують моніторити з супутників

31-ша доповідь про права людини в Україні охоплює моніторинг в період з 1 серпня 2020 по 31 січня 2021 року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-